ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4945 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dvě sošky anděla získali Bratři Orffové

0 jsk 15.5.2014

Již potřiadvacáté byly uděleny české hudební ceny Anděl. Ty za rok 2013 rozdali moderátoři minulých slavnostních ceremoniálů ve středu večer v Hudebním divadle Karlín v Praze. V přímém přenosu vysílala předávání Česká televize.

Dvě prvenství si odnesla krnovská skupina Bratři Orffové. Získala ocenění pro skupinu roku a album roku. Zpěvačkou roku se stala Lenka Dusilová, zpěvákem Dan Bárta, objevem Lenny. Skladbou roku je píseň Cesta skupiny Kryštof a Tomáše Kluse, cenu za videoklip roku si odnesli Monkey Business za ztvárnění skladby Up To Speed Now. Do Síně slávy byl uveden skladatel Petr Hapka, speciální cenu organizátorů přebral Karel Gott, který v polovině července oslaví pětasedmdesáté narozeniny.

Favoritem letošního předávání cen přitom byla skupina Ille, která měla tři nominace. Neuspěla však ani v jedné kategorii.

Slavnostním večerem provázeli Adéla Banášová a Jiří Škorpík. Na pódiu se v roli hudebních hostů představili 4tet, Tomáš Klus, Michael Kocáb s kytaristou Glenem Proudfootem, Ewa Farna, Anna K se členy britské kapely Reef Garym Stringerem a Jackem Bessantem a další.

O výsledcích rozhodla asi stovka ze 121 členů Akademie populární hudby. Jsou mezi nimi lidé, kteří českou hudební scénu sledují dlouhodobě.

Vítězové:
Skupina roku:
Bratři Orffové
Zpěvák roku: Dan Bárta
Zpěvačka roku: Lenka Dusilová
Objev roku: Lenny
Album roku: Šero (Bratři Orffové)
Skladba roku: Cesta (Kryštof a Tomáš Klus)
Videoklip roku: Up To Speed Now (Monkey Business)
Nejprodávanější deska roku: Český kalendář (Michal Horáček)
Síň slávy: Petr Hapka
Speciální cena organizátorů: Karel Gott