ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12108 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Chystají film o vztahu Yoko Ono a Johna Lennona

0 jsk 6.2.2017

Japonská zpěvačka, herečka a výtvarnice Yoko Ono spolupracuje jako producentka na filmu, který je inspirován jejím vztahem se zesnulým Johnem Lennonem. Předtím dala povolení k jeho natáčení a sama se spolupodílí na scénáři, do něhož přispěla řadou historek, informací a nápadů.

Na zatím nepojmenovaného projektu se podílejí i producenti Michael De Luca, Josh Bratman a Anthony McCarten, který má na starosti scénář. „Je to příběh o lásce, odvaze a aktivismu v USA. Jeho cílem je inspirovat současné mladé lidí, aby měli jasno ve svých představách o světě, jaký chtějí, a aby se za své představy postavili,“ uvedl De Luca.

„Je pro mě velkou ctí, že mohu spolupracovat s Yoko Ono, Anthonym McCartenem i Joshem Bratmanem a vyprávět příběh o dvou úžasných celosvětových ikonách,“ dodal producent, který se podílel mimo jiné na snímcích Sociální síť (2010), Moneyball (2011), Kapitán Phillips: Přepadení lodi Alabama (2013) nebo Padesát odstínů šedi (2015).

Dnes třiaosmdesátiletá Yoko Ono a již zesnulý John Lennon, který se celosvětově proslavil v britské kapele Beatles, se vzali v březnu 1969. Po Lennonově odchodu ze slavné liverpoolské skupiny spolu natočili několik alb. Oba byli velice aktivističtí. Veřejně vystupovali například proti válce ve Vietnamu. Z jejich vztahu je syn Sean Lennon.

Johna Lennona zastřelil 8. prosince 1980 v New Yorku Mark David Chapman.