ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Celý svět se loučil s Davidem Bowiem

0 jsk 13.1.2016

Fanoušci na celém světě se loučí se zesnulým britským zpěvákem Davidem Bowiem. Ten podlehl rakovině v neděli 10. ledna ve věku 69 let. V rodišti interpreta v Brixtonu na jihu Londýna se setkávají davy lidí, aby oslavily jeho život a kariéru.

U zdi, kterou zdobí Bowieho portrét, lidé zapalovali svíčky, kladli květiny a hráli a zpívali jeho písně. Mnozí si tvář pomalovali tak, jak ji má pomalovanou Bowie na obalu alba Aladdin Sane z roku 1973. Později si k jeho poctě společně připili. Fotografie zesnulého umělce byly promítány na stěnu budovy tamní knihovny.

Také čtěte: Zemřel David Bowie. Prohrál boj s rakovinou

Poctu Bowiemu vyjádřili i v Los Angeles, kde k jeho hvězdě na Hollywoodském chodníku slávy fanoušci kladli květiny, zapálené svíce a sypali třpytky. Další zesnulého přišli uctít před jeho dům v New Yorku či dokonce před jeho bývalý byt v Berlíně. Lítost nad smrtí hudebníka vyjádřili na sociálních sítích nejen fanoušci, ale i mnozí Bowieho kolegové.

Na zpěvákovu počest uspořádají 31. března v newyorské Carnegie Hall vzpomínkový koncert. Vystoupí na něm mimo jiné The Roots, Cyndi Lauper, Perry Farrell, Jakob Dylan či Ann Wilson. Podílet se na něm bude i producent a hudebník Tony Visconti, který s Bowiem často spolupracoval.

Tagy: