ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie v opeře Tour 2022 – poslední lístky na koncert 5. listopadu v Brně

0 Redakce PLAY.CZ 2.11.2022

Zbývají poslední kusy lístků na brněnský koncert.

Skupina Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií. Podzimní tour představí písně v nových aranžích

Skupina Lucie chystá na podzim 2022 pro své fanoušky velký zážitek. Po dvaceti letech naváže na projekt Lucie v opeře. Kapela vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové. Podmanivé spojení zvuku rockové kapely a symfonického tělesa umocní scénografie podtržená světelnou show. Lucie v opeře Tour zahraje 5. listopadu v Brně. Zbývají poslední kusy lístků na brněnský koncert!

Oproti koncertu Lucie v opeře, kterým nadchla v roce 2002, přichází kapela s ještě výpravnějším projektem. Turné fanouškům slibuje téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, jaký ještě neslyšeli. Zazní dvacet čtyři písní. Vynechat nelze už kultovní hity jako Chci zas v tobě spát, Oheň, Medvídek nebo Černí andělé, Lucie zahraje ale i nové skladby. Písničkový setlist doplní instrumentální verze skladby Lucy in the Sky With Diamonds od The Beatles.  Dvacet dva písní zazní v novém symfonickém aranžmá dirigenta Kryštofa Marka, držitele ceny Český lev za hudbu k filmu Masaryk. „Jeho aranžmá posunulo Lucii v opeře o úroveň výš,“ upozorňují členové kapely a dodávají, že ke dvěma písním dělal aranžmá také skladatel Michal Nejtek. Velkým symfonickým zvukem písně Lucie rozezní Filharmonie Hradec Králové. Téměř padesátičlenný orchestr a pěvecký sbor budou kapele na pódiu rovnocenným partnerem. Díky této mozaice vznikne jedinečný zážitek.

Ten ještě znásobí scénografie. Příprava organicky efektní dynamické scény zabrala téměř rok. Využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. „Unikátní scénografie, usazení orchestru, projekce. Světelný design od Lukáše Patzenhauera. Prostě, aby to byla show, na kterou lidé nezapomenou,“ vysvětlují hudebníci.

Výjimečné turné vyvrcholí 5. listopadu v Brně ve Winning Group areně. Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketportal a Tickemaster nebo na www.lucie.cz. Vstupenky zakoupené na původní termíny v roce 2021 zůstávají platné i na nové termíny koncertů.