ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26630 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nezlob se, ale… Český slavík by letos možná mohl být zajímavý

0 Petr Hašek 5.11.2012

Již pět let v kuse jsou výsledky ankety popularity Český slavík v hlavních kategoriích stejné – Karel Gott, Lucie Bílá, Kabát. Tato skutečnost sice nevzala anketě punc významné hudební události, zajímavost jí ukradla ale už dávno, ještě v době, kdy mezi kapelami nevyhrával pravidelně Kabát.

Letos se ale objevují náznaky, že Český slavík konečně ožije. Jsou to sice jenom náznaky, ale je jich tolik, že by nebylo špatné vsadit si alespoň na jeden, respektive na to, že se z náznaku stane skutečnost. A to, prosím, nemám na mysli fakt, že 24. listopadu bude večer v úlisně nóbl Státní opeře Praha uvádět Ondřej Brzobohatý, což znamená, že na pódiu nebude člověk, který půjde moderovat s tím, že musí být lepší a vtipnější než Karel Gott.

V pátek zveřejnili pořadatelé ankety průběžné výsledky, respektive abecední seznam jmen, která se zatím drží v hlavních kategoriích na prvních deseti místech. Mezi zpěvačkami chybí opět Helena Vondráčková. Loni byla „až“ dvanáctá, což znamenalo její vypadnutí z první desítky po mnoha letech. Fanoušci jí tak dávají „sežrat“ soudní eskapády, za nimiž zřejmě nestojí ani tak ona, jako její manžel a manažer v jedné osobě Martin Michal.

Letos se tedy především může stát, že popularita písničkáře Tomáše Kluse dosáhne svého prozatímního vrcholu a mohla by ohrozit dosud neochvějnou pozici Karla Gotta. Český slavík je totiž anketa popularity, a té si Klus užívá habaděj. Kdyby jej před Gotta fanoušci „poslali“, byla by to velká událost podobná té, když v roce 2005 shodila Lucii Bílou z první příčky mezi zpěvačkami Aneta Langerová a vydržela na ní i v roce následujícím.

Je tu také několik dnů staré prohlášení Daniela Landy, že na české kulturní scéně končí. Chce udělat nějakou tečku, která by mohla být zásadní, nebo jen trochu provokativní. Na svém Facebooku požádal fanoušky, aby mu posílali do ankety Český slavík hlasy, že prý chce v přímém přenosu cosi sdělit. U muže, který si pro svá medailová umístění v anketě zásadně nechodil, to je sakra obrat.

Možné také je, že Kabát první místo neobhájí a nahradí jej někdo z tandemu Nightwork – Mandrage. Obě tyto kapely jsou v laufu, Mandrage mají navíc velký hit a popularitu, o které se jim ještě předloni ani nesnilo.

Možné ale také je, že na první místo dosáhnou Los Rotopedos, tedy lidé z televizní Partičky, což by v zásadě byla ostuda, nicméně zopakujme, že Český slavík je anketa popularity, tudíž ji může vyhrát v podstatě kde kdo.

Trochu legrační je ohlášený útok na post Slavice od Ivety Bartošové. Poněkolikáté v posledních letech sdělila médiím nějakou hloupost a ona z ní udělala vážně míněné prohlášení. Faktem nicméně je, že její příběh zná každý prostý Čech, a ve chvíli, kdy se – chtělo by se napsat bývalá zpěvačka, začala opět objevovat na televizní obrazovce a nevypadá zle, hlas jí poslat docela klidně každý Čech může.

Připočteme-li možnost, že by v přímém přenosu ze Státní opery mohl někdo z odpovědných zpěváků naplno říct, co si myslí o současné vládě Petra Nečase nebo o dovádění Václava Klause ve funkci prezidenta, stejně tak doporučit národu, koho by měl v lednu příštího roku na prezidentský post volit, lze žít v naději, že v sobotu 24. listopadu to u televize nebude taková nuda, jako obvykle bývala.

P.S.: Pro pořádek ještě shrňme abecedně jména těch, kteří jsou průběžně v první desítce v hlavních kategoriích.

ZPĚVAČKY:
Absolonová Monika
Anna K.
Bílá Lucie
Farna Ewa
Gunčíková Gabriela
Jandová Marta
Konvičková Markéta
Langerová Aneta
Vondráčková Lucie
Zagorová Hana

ZPĚVÁCI:
Bárta Daniel
David Michal
Deyl David
Dyk Vojtěch
Gott Karel
Kolář Petr
Klus Tomáš
Landa Daniel
Nohavica Jaromír
Vojtek Josef

SKUPINY:
Čechomor
Divokej Bill
Charlie Straight
Chinaski
Kabát
Kryštof
Los Rotopedos
Mandrage
Nightwork
Olympic