ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25753 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nezlob se, ale… Miley Cyrus to zkusila. A byla marná

0 jsk 28.8.2013

Herec Will Smith a jeho synové Jaden a Willow byli tak vyjukaní, že komusi stálo zato si jejich tváře zvěčnit a obrázek poskytnout médií. Stalo se to v noci z neděle na pondělí v New Yorku při předávání cen MTV Video Music Awards, a to, co jinak šťastnou rodinku šokovalo, bylo vystoupení dvacetileté americké zpěvačky a herečky Miley Cyrus.

Je pravda, že jejích pár minut na pódiu mohlo, a ostatně také mělo, leckoho pořádně rozpumpovat i naštvat. Byly v nich provokativní sexualita, skromné oblečení v barvě lidské kůže a pohyby, které soulož doslova evokovaly. Navíc mladičká zpěvule, která ještě před pár lety platila za hvězdu dětských a teenagerských pořadů u Walta Disneyho, okoukala kdesi v lechtivých filmech grimasy, které prostě k trochu zvrácenému sexuálnímu aktu patří.

Není divu, že její vystoupení zaskočilo nejenom Smitha a jeho dva kluky, ale také konzervativní organizaci Parents Television Council (Televizní rada rodičů). Její zástupci pak na své stanovisko nenechali dlouho čekat.

„MTV již poněkolikáté sklidila úspěch za pořad, který je nasycen sexuálním obsahem, prezentovaným bývalými dětmi, a jejichž adresáty jsou současné děti. Kromě toho nepravdivě informovala o tom, že program mohou zhlédnout děti od čtrnácti let. To není akceptovatelné,“ stojí v prohlášení, které organizace vydala. „MTV nabídla pořad, který byl pouze a výlučně určen dospělým divákům, přitom podvedla rodiče informací, že je určen pro jejich děti.“

Možná Parents Television Council vadilo i to, že Lady Gaga přišla na pódium „až moc oblečená“ a odešla v bikinách. Jejich hněv byl nicméně namířen k vystoupení Miley Cyrus.

„Stanice MTV již poněkolikáté využila mladé dívky a jejich přitažlivost, když ukázala vyzývavý tanec Miley Cyrus ve spodním prádle v barvě lidské kůže. Je to správný program pro čtrnáctileté děti?“ uzavírá organizace své prohlášení.

To prohlášení vyznívá naivně, protože lidé z Parents Television Council moc dobře vědí, že to tak prostě chodí. Jako by chtěli zviditelnit spíš sebe sama…

Největší díl odpovědnosti navíc není na MTV, ale na dívce, která se na pódiu málem svlékla. Miley Cyrus by si možná měla častěji vzpomenout na to, že ještě nedávno byla následováníhodnou hvězdou seriálů, které jí přinesly popularitu. Dokonce způsobily i to, že nahrála zpívané album a ono bylo hudebním světem jakž takž akceptováno, takže mohla dospět k závěru, že může nahrát další.

Kariéra je prostě kariéra. Svět teenagerských seriálů opustila, a aby byla stále vidět, musela udělat něco, co to zařídí. Z hudební historie i světa bulváru moc dobře ví, že když ze svého těla ukáže víc, než se obvykle ve slušné společnosti dělává, dostane se na pár dní do médií a bude se o tom diskutovat. O to jí nyní, v době přechodu z dráhy herecké k pěvecké, jde především, takže se vlastně nic tak výjimečného nestalo.

Všiml si ale vůbec někdo, že kromě toho, že se skoro svlékla, předvedla na pódiu pouze jednu svou pitomou písničku (We Can’t Stop) a pak sekundovala polonahá Robinu Thickemu, přičemž její choreografie spočívala v tom, že zevlovala po scéně, občas si mákla rukavicí někam na rozkrok, občas jí obtěžovala zpěváka, ale jinak byla marná a prkenná, jako ta poslední holka z Dolní Horní na tancovačce tamtéž?

V pop music to tak nicméně chodí. Když jsi na začátku a neumíš mnoho, šokuj. A malá Miley to zkusila.

Vystoupení Miley Cyrus na MTV Video Music Awards: