ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6028 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nezlob se, ale… Nezemřel jenom Jackson

0 Redakce 8.7.2009

Byl to prazvláštní pohřeb, v tom lepším případě neobvyklý. Sedmnáct tisíc lidí přímo ve Staples Center v Los Angeles a milióny u televizních monitorů, na pódiu vpředu honosná zlatavá rakev, v níž bylo pravděpodobně tělo zuboženého Krále popu, a u smutečního mikrofonu jeden sebestředný výstup za druhým.

Byla to hollywoodská show, okázalá jako všechno, co se v téhle části světa děje a jako téměř všechno, co stačil Jackson za svůj padesátiletý život udělat. Metry, které chyběly k její estrádní dokonalosti, jdou na vrub krátké době, kterou měla na organizaci a přípravu.
Upřímně si ale myslím, že není vhodné na pohřbech zviditelňovat mrzkou politickou kariéru řečníka, reverendi by se neměli předhánět v tom, kdo je plamennější řečník a údajná Jacksonova dcera by neměla být tlačena stůj co stůj k mikrofonu, aby řekla, jak tatínka milovala, když o Jacksonově otcovství lze s úspěchem pochybovat a když všechny podoby slovesa „milovat“ létaly z pohřebních reprobeden tak hustě, že v mžiku ztratily svůj opravdový obsah a význam.

Smrt Michaela Jacksona je tak smutná, jako smrt jakéhokoli člověka na světě. Neaktivní popový vladař jen nazpíval pěkné písničky, kariéru opustil začátkem století, pravděpodobně pozneužíval pár malých kluků, jejichž rodinám pak platil držhubné, razantně si změnil vizáž, rozblemcal se mu nosík, zadlužil se a nezvládl vést spořádaný život.

Při posledním rozloučení by se měla říkat pravda. Kdyby byla v úterý večer v Los Angeles pojmenována, všechny pohřby čestných lidí by získaly větší váhu. Co vím, ten den zemřel jeden chlap, který vychoval tři děti, miloval svou ženu, kuřeti by neublížil a zpíval také obstojně.

JAROSLAV ŠPULÁK

 


NEZLOB SE, ALE…

Nezlob se je nová komentářová rubrika PLAY.CZ, kde autoři mohou vyjádřit své osobní postoje a postřehy k aktuálnímu (nejen) kulturnímu dění. Jako taková samozřejmě může obsahovat názory, které se neztotožňují s názory redakce a PLAY.CZ.

Máte-li pocit, že potřebujete světu, jemuž se v Magazínu PLAY věnujeme, něco sdělit, a současně to svedete kultivovanou a poutavou formou, můžete přispět svým textem, který zašlete na adresu [email protected]