ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9844 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Radio 1 uvádí : Exkurze do dění na free scéně

Uncategorized
0 Redakce 21.2.2006

Na Radiu 1 startuje nový pořad věnovaný dění na free scéně – System Shokk 23. Pořad připravuje Tomáš Nawar, který ho bude vysílat vždy v rámci své noční směny poslední týden v měsíci, v noci ze středy na čtvrtek od 00:30 do 3:30. Prvním hostem pořadu bude ve čtvrtek 23. února DJ Yukimura z Radikal Soundz.{mosimage}

Cílem pořadu System Shokk 23 je seznámit posluchače Radia 1 s aktuálním děním na free scéně, která celý taneční boom odstartovala a poté souběžně fungovala s komerčnější klubovou a festivalovou scénou. Takto paralelně free scéna funguje i dnes a již druhou desítku let žije vlastním životem, jehož plodem je i stále se zvětšující rozmanitost hudebních stylů. V pořadu System Shokk 23 tak podle Tomáše Nawara nelze očekávat pouze klasické ‘tekkno diktáty’, na kterých tato subkultura vyrostla, ale mnoho pestřejších žánrů.

Pořad bude založen na hostování DJe, člena jednoho z mnoha desítek soundsystémů z Čech i Slovenska. Ten předvede nejen své technické dovednosti, ale posluchačům Radia 1 zprostředkuje také exkurzi do hudby, kterou na pultech běžných hudebních obchodů nenajde. Cílem pořadu System Shokk 23 není zmapování celé oblasti, ale občasné upozornění na takové osobnosti free scény, které se nebojí opouštět zavedená pravidla této scény.

S pořadem System Shokk 23 se bude možné na Radiu 1 potkat vždy poslední týden v měsíci, v noci ze středy na čtvrtek od 00:30 do 3:30.


Poslouchejte Radio 1 online zde