ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Živě na PLAY.CZ: Přenos z aukce designových panenek UNICEF

0 Redakce 26.11.2013

Již po jedenácté bude konec listopadu patřit netradiční benefiční aukci, kterou pořádá český UNICEF. Během slavnostního večera proběhne dražba jedinečných a designových panenek vyrobených známými osobnostmi, jejíž výtěžek poputuje na podporu dětských očkovacích programů UNICEF. Zúčastnit se můžete i vy prostřednictvím živého přenosu na YouTube.

Benefiční aukce panenek známých osobností 2013 se bude konat v úterý 26. listopadu 2013 od 19.00 hod. v Českém muzeu hudby (Karmelitská 2/4, Praha 1).

Umění, které nejen zdobí, ale také pomáhá. Tímto způsobem je možné charakterizovat panenky, které se stanou hlavními hrdinkami benefiční aukce UNICEF. Dražitelé budou moci zakoupit například uměleckou fotografii Roberta Vana, dílo oděvního návrháře Petra Kaloudy, panenku z křišťálu ze sklárny Moser či půlmetrovou panenku z hedvábného taftu od české designérky Liběny Rochové, kterou doplnil světoznámý designér Roberto Coin svými šperky v podobě černých růží.

„Na dlouholetou spolupráci s UNICEF jsem hrdá a každý rok je to pro mě velká výzva. Pro letošní aukci panenek jsem vytvořila panenku se jménem Roberta. Inspirací mi byly šperky italského designéra Roberto Coina, se kterým jsem na jejím vzniku také spolupracovala. Věřím, že i letos se nám společně povede zajistit očkování pro co nejvíce dětí,“ říká přední česká designérka a patronka celé aukce Liběna Rochová. V minulosti se této charitativní události zúčastnily desítky předních českých osobností, ale také například herečka Susan Sarandon, politička Madeline Albright či tvůrci světoznámých značek Prada a Trussardi.

Kouzlo panenek se však neskrývá pouze v jejich jedinečném vzhledu – každá postavička představuje konkrétní děti, ke kterým se díky dražitelům dostanou očkovací vakcíny proti nebezpečným chorobám. „Benefiční aukce panenek u nás již mají dlouhou tradici – díky tomuto projektu darovali čeští dárci šanci na zdravý život téměř 30 tisícům dětem,“ dodává ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. „Právě teď je velmi aktuální krizové očkování dětí na Filipínách, abychom v oblastech postižených tajfunem zabránili šíření infekčních nemocí.“

Mezi letošní autory panenek se zařadila Marcela Březinová, Irena Budweiserová, Petra Černocká, Jan Činčera, Jitka Čvančarová, Josef Dvořák, Květa Fialová, Helena Fuchsová, Dagmar Havlová, Tereza Herz, Jan Hřebejk, Iva Hüttnerová, Heidi Janků, Petr Kalouda, Tamara Kotvalová, Lucie Kožinová, sklárna Moser, Bára Nesvadbová, Pojišťovna Generali, Portless, Liběna Rochová ve spolupráci s Roberto Coinem, Kateřina Smolíková, Vladimír Staněk, Robert Vano, Michal Viewegh, Karel Voříšek ve spolupráci s Markétou Houšteckou a Valérie Zawadská.

Vyvolávací cena panenek je 3000 Kč, což je cena za očkování pro 5 dětí.

UNICEF od srdce děkuje všem partnerům akce, kteří ji podpořili bez nároku na finanční odměnu:

Panda Production / České muzeum hudby / RH Sound
Neubauer LSV / Studio LR / Zátiší Group / JR Architekts
Pozitiv / Point4me / T-Mobile / RP foto by Rostislav Podhora
Nadace Generali / Portless / Hotel Hilton Prague Old Town
Dětský balet Praha / Interpretation

Výsledky projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ 2002 – 2012

V letech 2002 – 2012 bylo díky tomuto projektu získáno na podporu očkovacích programů UNICEF celkem 17 207 537 Kč, díky nimž mohlo být v nejchudších zemích proočkováno 28 679 dětí (z toho díky benefičním aukcím panenek byla v letech 2003 – 2012 získána částka 5 150 100 Kč, která zajistila proočkování 6 835 dětí).