ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12262 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yellow Umbrella a Open Season 8. října v Praze

0 Redakce 23.9.2010

Festival Reggae Autumn do Prahy přiveze spoustu vynikajících zahraničních kapel, ale dva z největších trumfů už se blíží. Už 8. října vystoupí  v holešovickém klubu La Fabrika dvě kapely, na které české publikum slyší.

Drážďanská partička Yellow Umbrella pod vedením zpěváka/klávesáka Jense Strohschniedera už má leccos za sebou a nyní míří do Prahy s novým CD „A thousand faces“. Vzhledem k pověsti těchto chlápků v černých oblecích je určitě na co se těšit! Kdo je jednou slyšel, nenechá si ujít žádnou z jejich show. Někdy je těžké se rozhodnout, jestli je jejich hudba božská, nebo pekelně našlapaná.

Jamajské vlivy v hudbě  nezapřou, ale své posluchače si získávají hlavně  různorodostí stylu – cizí jim nejsou ani prvky cikánské  hudby. „Těžko věřit, že jsou z Německa,“ prohlásil na jejich účet významný hudební producent Victor Rice.

Druhá hvězda říjnového večera, Open Season, se sice více drží klasického rocksteady, ale jejich energický projev vždy strhne obecenstvo k bouřlivému tanci a sborovému zpěvu chytlavých textů. Kapela opět po roce vyrazila na evropské turné, poté co vloni rozpoutala ve své domovině ska-mánii svou deskou „Get Ready“, na které se vrátila ke klasickému ska. Jejich posledním počinem je single „Hey Darling!“, se kterým se stylově opět vrátila k modernímu rocksteady, které dokonale ovládají.

Tihle sympatičtí hudebníci z Bernu pro letošní tour převlékli své pověstné bílé kostýmy za černé a my se tak jen můžeme těšit, co nového si pro nás ještě připravili.

Praha tedy začátkem října zažije „Sensation Black“ v podání dvou stálic evropské reggae a ska scény a vy byste měli být u toho. Tyhle dvě kapely totiž na jednom pódiu jen tak znovu neuslyšíte, leda že byste zaskočili i 10. října do plzeňského divadla Pod Lampou. Are you ready?

Více informací na reggaeautumn.cz  

VOJTĚCH KOVAL