ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18374 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Young Gods opět v Praze: Zpátky do zásuvky

0 Redakce 14.2.2011

Tento týden se do Prahy vrací  The Young Gods, proslulí zvukoví cestovatelé tu naposled byli na akustické expedici a jejich nekončící průzkumná cesta sonickou krajinou má teď novou zastávku. Aktuální album Everybody Knows se po živelné akustické Knock On Wood opět rozlévá v experimentálních plochách. Kapela s nesmírnou intelektuální aurou a neuvěřitelným pódiovým charisma vystoupí na prknech Paláce Akropolis už tento pátek 18. 2. Pro velký zájem navíc přidá druhý koncert v sobotu 19. 2.

Už od osmdesátých let The Young Gods neokázale objevují možnosti elektronické hudby a s dokonale překvapivou samozřejmostí obvykle sfouknou o generaci mladší kapely. Pětadvacet let existence jim rozhodně nebralo na energii ani přitažlivosti. Novou deskou navazují na vynikající potemnělé album Super Ready/Fragmenté, zároveň ale přiznávají doznívající opojení akustickými kytarami. V jejich nových zvukových plochách častěji než obvykle vyvře dřevní rytmická kytara, nebo i jemné kytarové sólo. Nové album patří k jejich méně tvrdým, více písňovým a jako obvykle vysoce působivým a atmosférickým. „Šamanské meditace se prolínají se vzpínajícími hymnickými zpěvy, křehké hlasy s hvězdnými sbory, a rock s mistrovským minimalistickým ambientem. Album nabídne taky nosnou melodickou skladbu Introducing s refrénem, který je přijatelný i pro rádio.“, píše se o novince.
Od jejich posledního elektronického koncertu v Praze uplynuly bezmála čtyři roky a „bozi“ se vrací posíleni o kytaristu Vincenta Hanniho z akustické sestavy. Přišel čas opět zapojit kabely do zásuvek. Nadčasoví a éteričtí, energičtí a dřevní The Young Gods už tento pátek a sobotu v pražské Akropoli.

The Young Gods – 18. a 19. 2. 2011 – Palác Akropolis

JA