ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10074 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Young Gods: Dřevo v hlavní roli

0 Redakce 15.10.2008

Tři židličky a na nich tři kytaristé s perkusistou v zádech. Elektroničtí objevitelé tentokrát přivezli pouze dřevěné kytary a s jejich pomocí se prokopali ještě hlouběji k jádru své hudby.

Jejich elektronické smyčky jsou i v originální podobě původně založené na kytarách, a tak v tomto případě došlo především na odhalení síly Treichlerových hymnyckých popěvků. Kytarové stopy zase nabyly na dokonalé průzračnosti a dokonale vyznívalo pohrávání si s intenzitou a také bohaté perkusivní podkresy. Diváci zpočátku nedutali očekáváním a prostor svým emocím dávali výhradně v pauzách mezi skladbami, ovšem velmi záhy se rozehřáli natolik, že nadšené výskání se ozývalo v každé tišší pasáži. Young Gods nepůsobili zdaleka tak démonicky jako obvykle, naopak se v intimně osvětlené Akropoli vesele usmívali, komunikovali mezi sebou a všechny barvy akustického vystoupení si viditelně užívali.

Repertoár svých starších i aktuálních písní byl tentokrát hustě protkán nejrůznějšími cover-verzemi, ať už od divadelního šansoniéra Kurta Weilla, nebo od současných interpretů. Na programu nechyběla píseň od Radiohead, ani slibovaná a diváky dlouho vyprošovaná Freedom od Ritchieho Havense. Jak se ukázalo, tu by Gods bývali mohli zahrát i několikrát a stále by se našel někdo, kdo by o ni hlasitě žádal, což Treichler neopomenul vtipně glosovat.

Navzdory jemnější verzi koncertu, jíž tentokrát Young Gods v Praze odehráli, se před desátou hodinou v Akropoli takřka tetelil vzduch nadšením plného sálu. Energie bylo na pódiu i v hledišti na rozdávání. Tolik silných skladeb, založených mnohdy na jediném akordu podpořeném enormním charismatem protagonistů, především frontmana, je v jediném večeru ke slyšení zřídkakdy. Young Gods opět po roce a půl v Akropoli strčili do kapsy valnou většinu moderních intelektuálních indie-projektů a navíc dokázali, že akusticky nejsou pouze oživením vlastní tvorby, ale svébytným projektem, jenž by dokázal obstát i sám o sobě.

JAKUB ANDĚL

 


3.10. Palác Akropolis, Praha