ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12889 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Switch: Mozky a nové písně všem

0 Redakce 18.12.2008

The Switch se po dlouhém roce plném čekání na novou desku rozhodli vyrazit na trh s jejím prvním fragmentem. Kapela jej představila v rámci společného koncertu s Atari Terror v Paláci Akropolis.

Večírek se nesl v duchu zombie estetiky a pod příznačným názvem Zabijačka sobotní noci se The Switch a Atari Terror ukázali nalíčeni do šedozelena. Tematickou kostýmní část koncertu si evidentně nejvíc užívali frontmani AT, kteří co chvíli předváděli zombie-scénky, chroptěli a téměř po každé písni hecovali publikum ke skandování hesla „Mozky!“. Ze členů The Switch dominovalo precizně podříznuté hrdlo baskytaristy Pavla. Frontman Sthepa (i jako zombík v nezbytném kolárku) si občas neodpustil nějaký záhrobní komentář, jinak se ale Switch drželi především hudební složky.

Dotažená scéna s náhrobky získala největší sílu v okamžiku, kdy se obě kapely střídali nikoliv během přestavby, ale během jediné písně, kdy se postupně proměnilo obsazení na podiu a koncert pokračoval bez přerušení. Scéna se dvěma bubeníky, symetricky sedícími po stranách ohromného náhrobku a synchronně bušícími do bubnů, měla na mě osobně nebývalý účinek. Hned zkraje navíc zazněla živě část zmíněné nové desky, kterou mělo několik pozvaných hostů možnost slyšet i reprodukovaně ještě před otevřením sálu.

Pětice skladeb reprezentující úvodní část budoucí trilogie je překvapivě vrstevnatá a disponuje extrémně hutným zvukem. Zachytil ji známý producent Ecson Waldes a v duchu jeho rukopisu se nese i nový zvuk kapely. Produkce je výrazně slyšet, což dříve nebylo zvykem. Naprostou novinkou jsou samply. The Switch však dodávají, že na dalších dvou dílech nové desky přinesou opět jiný a zcela nový zvuk. Kapele ani tentokrát nelze upřít jednoznačně identifikovatelný rukopis a poetiku, posílené silnými písněmi plnými zapamatovatelných motivů. V hardcoru nevídané přednosti. Ve výrazné vrstevnatosti se sice lehce ztrácí vokál a místy i kytara, vše ale hraje ve prospěch písně.

Akropolis byla toho dne beze stovky vyprodaná, fanoušci, z velké části rovněž v záhrobní stylizaci, na marketingově perfektně vymyšlený večírek houfně zareagovali a pravděpodobně byli spokojeni. Právem. Stejně houfně se budou v dohledné době moci těšit i z nových písní, které se The Switch chystají zveřejnit na internetu.

JAKUB ANDĚL (foto: Ondřej Kinkor)


13.12.2008 – Praha, Palác Akropolis: Zabijačka sobotní noci (The Switch + Atari Terror)


 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

  • The Switch: Třikrát a vždy poprvé