ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11975 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

The Subways: Zbaštit i s navijákem!

0 Redakce 9.4.2009

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše! Ve světě zahlceném kytarami všeho druhu není snadné dokázat to, co The Subways. Mladá anglická trojice předvedla plnému sálu Music Baru rock´n´rollový direkt s neodbytně chytlavým drajvem.Koncert začal v ostrém tempu. Billy se opíral do kytary i hlasivek, které před časem úspěšně vyléčil závažnou operací. Jeho výkon nasvědčoval tomu, že je plně v pořádku. Blonďatá basistka Charlotte kromě exstatických tanečních kreací přizvukovala pisklavými vokály. Strhující samozřejmosti, s jakou trio vystupovalo, neubral ani mizerný zvuk, který bezmála třetinu koncertu výrazně nadržoval bicím a base, na úkor kytary a vokálů.

Co se ale velmi rychle ukázalo vůbec největší předností kapely, to byla nekončící zásoba hitů s dokonale postavenými melodiemi o několika akordech. Producent její desky Butch Vig evidentně nesáhl vedle, když se dal okouzlit tou bezprostředností. Každou druhou píseň publikum vítalo s nadšením a dostávalo se do varu. Řadu textů navíc odzpívalo doslova.

Po necelé hodině nebylo co řešit, rozjetí Subways měli dav právem omotaný kolem prstu a v záloze ještě několik prvotřídních songů. Vrcholící večírek strhl Billyho (stejně jako celou řadu fanoušků) ke skoku do publika. Fanatické nadšení, které u diváků zaslouženě vyvolal svým frackovitě sebevědomým projevem, mu pak diváci oplatili, když na jediný jeho posunek pokřikovali, jakkoliv si přál. V této atmosféře si dokonce bez uzardění mohl dovolit prohlašovat, že Praha je „fuckin´ crazy“ a „best audience so far“, aniž by to působilo trapně. The Subways mají evidentně nakročeno ke značné popularitě, především se ale dokázali obhájit i naživo. Nikomu v sále nedali jinou šanci, než zbaštit je i s navijákem!

JAKUB ANDĚL


6.4.2009 – Praha, Lucerna Music Bar