ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29882 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Supporti a Clou: Dobře nazvučený pop…

0 Redakce 23.10.2008

… ale mizerný a nevýrazný kytarový zážitek.

Support Lesbiens právě vydali desku Lick It, kterou oprostili od efektů a složitých aranží, kasali se kytarovým zvukem a novinku propagovali jako připravenou pro živé hraní. Ano, ten potenciál v ní skutečně je, kytarové party jsou jednoduché a přímé. Jenže koncert začal spíše staršími písněmi z rádiové kategorie a kytary zůstaly uzemněné hlasitým zpěvem a rytmikou.

Muzikanti odváděli slušnou práci, Kryštof Michal velmi solidně zpíval, ale nosná kytara Reného Rypara se musela spokojit s impotentním zvukem někde ve třetím plánu. Ano, posluchači (-ky) komerčních rádií se zřejmě zaradovali, slyše přesně ten tvar písní, který zná z éteru, ovšem v kytarovém aranžmá nových věcí je skryto rozhodně víc. Žádný rock´n´roll se nekonal, byť show dobře gradovala, byla oživena přesně načasovanou akustickou vložku, nestala se žádná chyba a všechno šlapalo podle plánu. Dobrá práce pánové, ale rockem se prosím neoháňejte. Divák, který přišel na kytary a na slibovaný ostřejší koncertní projev, se po půlhodině nudil.

Předkapele Clou, kterou známe jako punk-rockovou střelu i přes její dosud relativně měkké a nevýrazné nahrávky, se alespoň podařilo do kvalitního zvuku zarýt i trochu tvrdosti. Velikým přínosem se ukázal být baskytarista Steph i poslední kapelní přírůstek, druhý kytarista Pavel zvaný Rocky, kteří na pódiu působili nejdynamičtěji a jejich projev se z celého večera nejvíce blížil tomu, na co jsem původně přišel.

JAKUB ANDĚL


22.10. Incheba Arena Praha, Support Lesbiens + Clou