ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18626 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sunshine: Samozřejmost sama

0 Redakce 26.11.2008

Těžko říct, zda to bylo pražskou koncertní pauzou kapely Sunshine, nebo sázkou na sympatického hosta z Anglie, kytarovou formaci Nemo, každopádně Roxy byla toho dne plná k prasknutí.Už na hravé melodie Britů se nacpaný klub pěkně rozjel. Vzhledem k tomu, že Nemo budou v Praze na tomtéž místě hrát i v prosinci, tentokrát jako host Chrise Cornera a jeho IAMX, nechme nyní prostor především domácím Sunz.

Už na samém začátku vystoupení byla patrná nadprůměrně dobrá nálada, s níž vystoupil na podium frontman Kay Buriánek. Sveřepý, někdy až démonicky působící zpěvák tentokrát zářil na všechny strany a byl od počátku evidentně uvolněný. Možná ho potěšilo vyprodané hlediště, možná odcházející baskytarista Amák, který na tomto koncertě s kapelou vystoupil, každopádně temný pohled vystřídaly úsměvy a veselé průpovídky směrem k těm, kdo se namísto v kotli tísnili u baru.

Playlist, kterým Prahu obdařili, byl až na sled písní takřka totožný, jako loni na turné k vydání aktuální desky, ovšem energie, se tentokrát ještě znásobila. Rok putování po Česku i po světě skladby prověřil. Koncert od první do poslední minuty nedával prostor dojít si pro drink. Celou show výtečně podkreslila dynamická světla i výborný zvuk (tradičně o něco lepší na balkóně než v přízemí). Zkrátka, celý tým s názvem Sunshine se dokonale sehrál a se zaběhnutým materiálem nejenže odvedl skvělou práci, především si ji ale náramně užil. To bylo natolik patrné, že nebylo možné se ani vteřinu nudit. Když jako přídavek zazněla velevýrazná melodie Days Will Never Be The Same, zdálo se, že večer ani nemůže pokračovat jinak a lépe.

Sunshine si tak mimoděk připravili pevnou půdu pod nohama pro práci na nových skladbách. Tu ohlásili na začátek příštího roku a po posledních dvou úspěšných deskách bude jejich novinka jistě ostře sledovaná.

JAKUB ANDĚL (foto: MySpace kapely/Petr Klapper)


19.11.2008 – Praha, Roxy