ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5968 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sophie Hunger vystoupí 25.5. znovu v Praze

0 Redakce 20.5.2011

Že to tato kosmopolitní umělkyně myslí s Prahou upřímně, to naznačovala už během loňského koncertu v Akropoli. Její upřímně působící nadšení z upřímně nadšeného publika, které v říjnu 2010 hltalo každé její slovo, dávalo šanci, že její vztah k místním klubům bude pokračovat. A pokračuje! Už 25. května se na témže místě zastaví znovu.

Švýcarská zpěvačka přirozeně pluje mezi čtyřmi různými jazyky. Přes své mládí umí v textech pěkně jízlivě komentovat a jemný humor a nadhled je jí překvapivě vlastní. Více ho okusíte na druhé desce „1983“, které zároveň prozrazuje její věk. Předchozí debut je o něco jemnější a křehčí. V obou polohách je ale nesmírně přesvědčivá a výjimečně silná. Ostatně více o ní čtěte například zde.

Na Pražském koncertě  dokázala s doprovodnou kapelou (stejně jako i sama s kytarou), že umí niterně vyprávět křehké příběhy, stejně tak ale s rockovou vehemencí bušit do strun. Vzpomínám si na svůj údiv, když ta dosud křehká dívka na pódiu spustila jeden z prudších refrénů. S nebývalou silou v hlase křičela melodii a přitom se opírala do tří akordů jako rocker. Stejně působivá byla i za piánem, od kterého derigovala valčíky a balady.

„Podobně jako PJ Harvey v mládí, je těžké ji přehlédnout. V jejím albu je ukryta síla, je obsedantní, strašidelné a krásné,“ napsal o ní britský časopis Mojo. A pokud jste některý z jejích koncertů sami viděli, pak jsou všechny popisy zbytečné, jen těžko jste mohli na charisma Sophie Hunger zapomenout.

JAKUB ANDĚL


25. 5. 2011, 19:30 – Palác Akropolis, Praha, myspace.com/sophiehunger