ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Smutný a veselý Conor Oberst

0 Redakce 13.9.2008

Conor Oberst & The Mystic Walley Band, 10.9. Praha, RoxyConor Oberst, jinak vůdčí osobnost folkové kapely Bright Eyes, by i sólově kdekoliv v Americe vyprodal o řád větší sál několikrát za sebou. A jak se dalo předpokládat, anglicky mluvící většina publika o několika stovkách lidí z toho byla patřičně na větvi. Velký americký písničkář přijel odehrát malý koncert do Čech.

Od šestice amerických indie intelektuálů většinou v košilích a hubených džínách byste asi čekali cokoliv, jen ne řízné country. Conor hned zkraje potvrdil to, co sliboval v rozhovoru pro Play.cz, sice že jeho kapela není žádná posmutnělá brnkačka, ale pořádná rock´n´rollová smršť. Nabité bluesové pecky s country rytmikou doplňoval nakřáplým křikem a i v hlučných chytlavých refrénech tak udržel vysokou výpovědní hodnotu jeho autorské tvorby.

Jednodušší pecky střihu New York City Gone Gone nebo I Don´t Wanna Die In The Hospital zdvihly tep a publiku v rytmické euforii dal Connor vždy jednou za čas emotivní direkt procítěnou baladou. Cape Carneval v podání autora, jenž zpocený sedí metr před vámi a jak se kroutí před mikrofonem, teče mu pot (nebo snad slzy?) po tváři, to vás odnese daleko do amerického středozemí. Jako když se v Nebrasce blíží bouřka, vítr lomcuje dvířky dřevěného domku, listí létá od polí a Conor sedí na verandě a hraje tak naléhavě, jakoby ho nikdo neposlouchal.

V pravý čas ale Mystic Walley Band přitopil pod kotlem a bouřka byla ta tam. S překvapivou samozřejmostí se u mikrofonu dle nálady jednotlivých songů vystřídala takřka celá kapela. I pokud vám styl country evokuje pokleslou hudební zábavu pro řidiče kamionů, byli byste nadšeni ze strhujícího Oberstova výkonu a především z dokonalé schopnosti nadávkovat do celého večera přesné množství rock´n´rollu, odrhovaček, balad a emocí.


Conor Oberst v Praze

Pokud Conor vyhoví některým nadšeným přirovnání milujícím hlasům a stane se novým Bobem Dylanem, pak bude středeční Roxy pro těch pár stovek nadšených velikou vzpomínkou na jedinečné setkání tváří v tvář.

JAKUB ANDĚL