ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7767 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Simple Plan: Pražské publikum je až na jednu výjimku poslechlo na slovo

0 Redakce 5.9.2011

Příznivci kanadské poppunkové kapely Simple Plan se nedali otrávit vesměs negativními kritikami jejich posledního alba Get Your Heart On a v pohodě vyprodali pražskou Incheba Arénu, kam pořadatelé na žádost managentu skupiny pustili jen 3500 návštěvníků, z velké části tvořených dívkami do dvaceti let. Kapela v čele s komunikativním zpěvákem Pierrem Bouvierem předvedla, že její síla je především v živých vystoupeních, na kterých působí mnohem energičtěji a svěžeji než na nových nahrávkách.

Po poměrně dobře přijatých předskokanech z tuzemského Imodia se za hlasitého ječení přítomných …náctek na jevišti nahrnuli mladíci ze Simple Plan. "Dobrý večer, Praho!," uplatnil Bouvier svou znalost češtiny, údajně získanou při nočním tahu Prahou po koncertu před třemi lety.

Zatímco holky křičely jako návštěvníci nedaleké horské dráhy, kapela hrábla do strun a spustila Shut Up! ze svého druhého alba Still Not Getting Any… z roku 2004. Poté sice zařadila novinku Can’t Keep My Hands Off You, ale první čtvrtina koncertu se nesla především ve znamení starších pecek jako Take My Hand nebo When I'm Gone. Ale nejsme v Číně, kde nedávno zakázali čtyři skladby Simple Plan, protože jsou "příliš erotické a mají špatný vkus", a tak jsme se dočkali i novinek You Suck At Love či Loser Of The Year.
Většině přítomných zjevně nevadilo, že slyší jen chytlavé melodie podobné jedna druhé a banální zamilované veršíky sdělované rádoby světáckými texty.

"Kdo viděl náš předchozí pražský koncert?" zajímal se Bouvier a odpovědí mu byl les zdvižených rukou. Mnoho přítomných však dalo najevo, že Simple Plan vidí naživo poprvé. "Tak tedy vítejte do naší rodiny," komentoval to zpěvák, který si s publikem od začátku dělal, co chtěl. Když Simple Plan spustili Jump, skoro celá hala skákala, když vyzvala Hands Up!, nad hlavami fanoušků se objevily tisíce párů rukou, stačilo davy vyzvat Sing with me! a téměř všichni zpívali melodické refrény. Fanoušci vlastně neposlechli jen v jednom případě, a to, když je textem úvodní skladby kapela vyzvala k mlčení…

Poté, co se v závěru vystoupení v rukách desítek dívek objevila papírová srdce s nápisem Thank You!, napadlo mě několik ironických poznámek. Ale spolknul jsem je, když jsem uviděl postižené děvče na vozíku, které si zpívalo se šťastným úsměvem Welcome To My Life.

Incheba Aréna Praha – 2. září

Richard Winter