ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13625 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Rihanna: V Praze ukázala hezké dlouhé nohy a nepůvodní show

0 Redakce 8.12.2011

Co si za několik dnů pamatovat budu pamatovat z vystoupení barbadoské krásky Rihanny? Určitě její hezké dlouhé nohy, některé z převleků, pozdní začátek, vděčné publikum tvořené z větší části mladými dívkami aplaudujících už při produkci dýdžeje a producenta Calvin Harrise a nápadité čtyři kruhové projekční plochy nad pódiem. A taky pocit, že koncertu při té vší energické hudbě chyběly zejména v jeho první polovině písničky.

Což o to, mladé obecenstvo to Rihanně zbaštilo i s pestrobarevným navijákem, ale my starší a pokročilí jsme se nemohli zbavit dojmu, že třiadvacetiletá zpěvačka při své show trochu opisuje, takže je místy originální asi jako kytarové sólo hrané za hlavou. Jen tak namátkou – černé oblečení ve stylu dominy s tanečníky plazícími se u nohou již tady ukázala Madonna, obkročmo na dělové hlavni sedí ve svém letitém klipu Cher, růžové zbraně známe díky tanku Davida Černého a sólo na bicí převedl už také kdo kdo včetně našeho "národního pokladu" Heleny Vondráčkové, a tak bych mohl pokračovat až  závěru vystoupení, kdy snaživá zpěvačka zamávala vyžehlenou českou vlajkou, která se "náhodou" objevila v prvních řadách.

Jinak dvacet kamionů do O2 areny přivezli světelnou a hudební show špičkové úrovně, ve které nechyběly vizuální efekty na měnícím se jevišti, doprovodná skupina a tanečníci. Celý ten ansámbl tak trochu zastiňoval muziku, ale většině z 15.000 přítomných to zjevně moc nevadilo a vlnící se davy si večer zjevně užívaly.

Rihanna, která na jevišti vystřídala několik převleků, začala skladbou Only Girl (In the World) z alba Loud a na úplný závěr přidala aktuální singl We Found Love, který už několik týdnů vévodí britské hitparádě. Mezitím projela svou dosavadní diskografii a zejména v první polovině koncertu to bylo spíše ke koukání, než poslouchání. Když však přišly konečně na řadu opravdové písničky (to znamená něco, co má vedle rytmu i melodii), dostal se zážitek o level výše. Takové skladby California King Bed Play nebo Don't Stop the Music, jejíž klip se zase odehrává ve známém pražském klubu Radost FX, byly vrcholy koncertu, stejně jako milý, byť očekávaný přípitek publiku a Praze před peckou Cheers (Drink to That).

Hitparádové úspěchy Rihanny stejně jako její aktuální koncertní šňůra dokazují, že královnám a princeznám světového popu v podhradí rostě viditelná konkurence, která se nechává inspirovat, kudy vede cesta k úspěchu. Od již zmíněné Madonny přebírá kostýmovou show a od Lady Gaga prezentaci, při které téměř z každé skladby za pomoci tanečníků a rekvizit dělá samostatnou hereckou etudu. Jenom nechápu, proč se tak často stylizuje do laciné erotické pózy. Cestou z koncertu si pak člověk častěji vybaví Rihannu v zaříznutých džínových šortkách, než některou z jejích písní.

7. prosince 2011 O2 arena Praha

RICHARD WINTER