ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11786 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

První živé přenosy na YouTube v Česku spustí PLAY.CZ

0 Redakce 14.5.2012

Praha, 14. května 2012 – Server PLAY.CZ bude prostřednictvím služby YouTube Live jako první v ČR zpřístupňovat obsah. Nabídka PLAY.CZ se tak z poslechu rádií na internetu a informací o dění v kultuře, vědě, módě a jiných oblastech společenského života, rozšíří o atraktivní živé přenosy na platformě YouTube Live. V úterý 15. května mohou čeští uživatelé sledovat první český živý přenos z konference pro zástupce vysokých a vyšších odborných škol na kanálu youtube.com/playcz.

Kromě záznamů z akcí, které jsou od minulého měsíce k dispozici na YouTube kanálu PLAY.CZ, nyní bude PLAY.CZ na YouTube živě přenášet i další zajímavé akce. Mezi živé internetové přenosy, které bude pro PLAY.CZ zajišťovat společnost POZITIV, bude patřit cyklus koncertů jazzové hudby pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause – Jazz na Hradě, Mezinárodní festival spisovatelů Praha, konference Forum 2000 a další akce.

Samotný fakt, že se nám povedlo získat možnost přenášet často velmi zajímavé a hodnotné obsahy prostřednictvím YouTube Live, nás velice těší a současně naplňuje smělými plány, co uživatelům PLAY.CZ a YouTube nabídneme,” říká Petr Sládeček, project manager PLAY.CZ a dodává: “Kromě tradičních koncertů vážné a jazzové hudby nebo konferencí všeho druhu máme v plánu rozšířit záběr na oblast populární hudby. V současnosti jednáme s několika kapelami, pro které bychom rádi zrealizovali on-line přenos.

První přenos se uskuteční 15. května od 9:30 dopoledne a bude z konference Tvořte jinak aneb Google Apps na vysokých, a vyšších odborných školách. Tu pořádá společnost Netmail ve spolupráci s Google Česká republika. Jejím účelem je představit možnosti využití Google Apps zástupcům akademické obce, odborné veřejnosti, a díky přímému on-line přenosu na YouTube Live i ostatním zájemcům.  

"Partneři v České republice mají o službu YouTube Live zájem. První živě přenášená konference pro vysoké školy potvrzuje, že YouTube není jenom klíčovou zábavnou platformou, ale také skvělým zdrojem pro získání a šíření vědomostí nebo samotné vzdělávání,” říká o čerstvé novince Petr Kuneš, manažer strategických YouTube partnerství českého Googlu.

Momentálně probíhají přípravy na další zajímavé online přenosy, o nichž bude PLAY.CZ informovat.

Více informací najdete na YouTube kanálu serveru PLAY.CZ youtube.cz/playcz .