ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8288 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ HODNOCENÍ: Alicia Keys zvedla diváky ze sedaček

0 jsk 12.6.2013

Americká zpěvačka Alicia Keys přivábila do pražské O2 Areny ve středu večer na deset tisíc diváků. Že šlo vesměs o věrné fanoušky, kteří znali každou písničku a bezmála i každé slovo z textu, ukázaly následující dvě hodiny. Pakliže byl zpočátku koncert poněkud vlažný, postupně mu zpěvačka dodávala dramatičnosti a energie, aby se v jeho půli diváci zvedli ze sedaček a pod pódiem a vlastně všude, kde jen bylo místo, tančili v hloučcích v nadšení z toho, jak skvěle se Alicia Keys na pódiu prezentuje. Proč byl koncert uspořádán k sezení, zůstalo záhadou.

Třiatřicetiletá rodačka z New Yorku, která přišla na svět jako Alicia Angelo Cooková, zpívala písničky nejenom z loňského alba Girl On Fire (Brand New Me, Tears Always Win, Girl On Fire, Not Even The King a další), ale přidala samozřejmě i úspěšné skladby z desek předcházejících a v půli koncertu nechala zazpívat oba dva doprovodné vokalisty.

Sama nicméně byla v dobré pěvecké formě. Stylově se pohybuje na přímce r’n’b, soul a pop, přičemž ve všech těchto stylech sázela na výraznou barvu svého hlasu, sílu přednesu a dynamiku, kterou nesou už samy písničky.

Pódium bylo uspořádané stroze. Kromě zpěvačky mu vévodily tři velké obrazovky, které se v jeho zadní části pohybovaly, méně již doprovodná kapela, jež ruku v ruce s aranžemi skladeb hrála povětšinou velice komorně. Za občasné pomoci tanečníků ovšem Alicia Keys pobyt na velkém pódiu nakonec zvládla.

Předskakující Miguel by měl být – podle amerických médií – za čas hvězdou. Zpíval přesvědčivě, na pódiu podal sebejistý výkon, a tak když se mu časem podaří napsat silnější písničky, šanci uspět, zejména v Americe, nesporně má.