ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5547 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Steve Hackett vzpomínal na artrockové časy Genesis

0 jsk 6.5.2014

Britský kytarista Steve Hackett se v úterý večer představil v solidně zaplněném Velkém sále pražské Lucerny. S doprovodnou kapelou přiblížil skladby z artrockového období skupiny Genesis, respektive z první poloviny sedmdesátých let, kdy byl jejím členem.

Turné, jehož součástí pražský koncert byl, se jmenuje Genesis Extended Tour 2014 a fenomenální kytarista, jenž spolupracoval i s Brianem Mayem, Stevem Howem, Billem Brufordem, Trevorem Hornem nebo Stevem Wilsonem, hned s první zahranou skladbou přinesl do sálu hudební atmosféru starých časů.

Nápomocni mu na pódiu byli Roger King (Gary Moore, Snoop Doggie Dog, Jamelia) v roli klávesisty, Gary O’Toole (Kylie Minogue, Chrissie Hynde) jako bubeník a vokalista, Rob Townsend (Eddie Henderson, Bill Bruford, Django Bates) jako saxofonista, flétnista a pekusionista, Nick Beggs (Kim Wilde, Steven Wilson) coby baskytarista a zpěvák Nad Sylvan (Unifaun, Agents Of Mercy).

Byla to dvě a půl hodiny trvající dávka poctivého muzikantství, která sváděla k pozornému poslouchání a hřmotnému ohlasu a ovacím.

jsk