ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Simple Minds pro pamětníky

0 jsk 28.2.2014

Skotská skupina Simple Minds stále žije, byť to tak možná z pohledu z České republiky ani nevypadalo. Kapela se těší pevnému zdraví, a co víc, kutá momentálně na novém albu. Vydat by je chtěla letos v září, a tak si k jeho přípravě odskakuje i v době probíhajícího turné.

V pátek večer dorazila tato poprocková legenda, která je na světě od roku 1977, do Incheba Areny v Praze. Naplnila jak pouze z poloviny, ale těm, kteří na koncert přišli, nabídla ochutnávku z toho skvělého, co ve své historii učinila.

Jim Kerr, zpěvák s nezapomenutelným obličejem, dovedl aktuální sestavu na pódium přesně v osm večer. Program, který trval kus přes dvě hodiny, byl sestaven ze dvou částí, jež byly odděleny přestávkou. V té první zněly skladby spíše starší, v té druhé spíše mladší. Všechny pak zastřešovalo výběrové dvojalbum Celebrate, které kapela vydala loni jako opožděnou připomínku pětatřiceti let na scéně.

Opět se ukázalo, že podobné staré party dokonale ovládají své řemeslo. Hudebně nelze skupině Simple Minds totiž nic vytknout. Pokud jde o energii koncertu, možná jí na začátku bylo málo. Zřejmě také byla škoda přerušit koncert pauzou, když zrovna písnička Let The Day Begin, která úvodní polovinu vystoupení uzavírala, byla první jasná tutovka, jež rozhýbala publikum.

Po pauze to ale Simple Minds zvládli skvěle a v závěru koncertu už se jenom tleskalo.