ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22013 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Scorpions slavili padesátku

2 jsk 9.5.2015

Padesát let na hudební scéně oslavila německá skupina Scorpions v pátek večer v Tipsport Areně v Pardubicích. Bylo vyprodáno a ona představila průřez celou svou kariérou, přičemž nezapomněla ani na písničky ze svého nového alba Return To Forever (2015).

Koncert začal chvíli po dvacáté hodině a na úvod zazněla novinka Going Out With A Bang. Už při ní bylo jasné, že Scorpions je formace, která své řemeslo dokonale ovládá. Zvuk byl výborný, výkony muzikantů také, a tak ani nevadilo občasné hlasové zakolísání zpěváka Klause Meineho. Koncert měl spád, který nezastavila ani sóla obou kytaristů či ve finále bubenické Jamese Kottaka, které vrcholilo tím, že na každý úder naskočil na projekčních stěnách obal některého alba formace.

Pódium bylo vskutku honosné. Přízemí ovládali Meine, kytaristé Rudolf Schenker a Matthias Jabs a baskytarista Pawel Maciwoda, první patro patřilo bubeníkovi Kottakovi. Občas za ním jeho spoluhráči vyběhli, aby se necítil tak sám. Za jejich zády byly tři dlouhé promítací stěny, na kterých se zobrazovalo jak dění na pódiu, tak záběry, které jednotlivé písničky dokreslovaly.

Došlo samozřejmě na hity The Zoo, Wind of Change, Dynamite, Crazy World, Blackout či přídavkovou Still Lovig You, součástí programu byla i pasáž, které vévodil zvuk akustických kytar a Kottakova hra na cajon. Publikum se výtečně bavilo a vůbec nevadilo, že kapela namísto energie spíše srší pohodou a netlačí své písničky jako za starých divokých časů. Jako vzpomínka na úctyhodných padesát roků na scéně to bylo výborné.