ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Roxette přinesli radost i smutek

0 jsk 21.5.2015

Roxette přijeli ve čtvrtek večer do Prahy, aby oslavili třicet let své existence. Do programu zařadili největší hity a sedmnáct písniček nabídli patnácti tisícům diváků ve vyprodané hale. Ti svou oblíbenou kapelu povzbuzovali nejenom potleskem, ale také sborovým zpěvem nejznámějších skladeb.

Byl to koncert, který byl oslavou skvělé kariéry vynikající popové kapely, jež zvláště v devadesátých letech tvořila světovou špičku. Byl to ale současně smutný koncert, protože zpěvačka Marie Fredrikssonová zřejmě nadále bojuje se zdravotní indispozicí. Po celý večer na pódiu seděla v křesle a na první pohled bylo zřejmé, že je hubená a nemá tolik sil, aby koncert prožila opravdu naplno. Diváci ji povzbuzovali potleskem, někteří skandovali její jméno, ovšem pro Roxette je to zřejmě doba, kdy bojují s nepřízní osudu.

Během večera zazněly mimo jiné hity Sleeping in My Car, kterou celý koncert začal, Stars, Crush on You, How Do You Do!, It Must Have Been Love, Dressed for Succes, Dangerous či Joyride. V přídavku pak Listen to Your Heart a The Look. Povšechně nicméně celému vystoupení chyběla bohatší energie a ani zvuk nebyl v O2 areně právě přívětivý.