ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14953 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Robbie Williams a swing i kabaret

0 jsk 26.4.2014

Britský zpěvák Robbie Williams vystoupil v sobotu večer ve vyprodané pražské O2 Areně. Byla to jeho druhá zastávka na aktuální Swings Both Ways Tour, na které představuje swingové skladby ze svého repertoáru, respektive takto pojaté skladby vlastní.

Úžasná byla scéna, kterou s úvodní skladbou Shine My Shoes přiblížil a s následující Puttin’ On The Ritz, kterou proslavil Jeff Richman, představil v celé její kráse. Šlo o třípatrový kolos, který obsadila mnohačlenný orchestr, nutný k jasně swingové náladě večera.

Williams zpíval písničky, které jsou na jeho albech a které má rád. Došlo na ty ze zlatého fondu swingové éry, například na Sinatrovu New York New York. Vlastní skladby pak přizpůsobil náladě večera, a to vše doprovázelo kabaretní dění na velké scéně.

Williams na ni pozval dětský sbor, uspořádal improvizovanou svatbu s dámou zřejmě z řad diváků, visel na laně a zpíval ve výšce několika metrů nebo pěl duety se svými doprovodnými vokalisty.

Možná k sobě swing a kabaret až tak moc nepasovaly, ale k takovému spojení muselo zákonitě dojít proto, že swingová hudba je pro koncert k stání, kterým pražské vystoupení bylo, až příliš monotónní. Bylo tedy třeba poutat pozornost nejenom děním na pódiu, ale také vyprávění, čehož si bavič Williams užíval s obrovským gustem.

Přestože diváci byli možná zarputile tematickou hudební náladou večera trochu zaskočeni, nesporně odcházeli spokojeni.

jsk