ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4977 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Pet Shop Boys přijeli, aby roztančili

0 jsk 13.8.2014

Koncert britského tandemu Pet Shop Boys ve středu večer v pražské hale Fórum Karlín měl v podstatě předem daný scénář. Dvojice autorů a interpretů odkroutila celé vystoupení na pódiu sama, respektive se svými komputery s hudebními bankami, a tu a tam jí přišla podpořit dvojice tanečníků s nepříliš zajímavými choreografiemi.

Pet Shop Boys hráli své oblíbené písničky, doprovázeli je nápaditými projekcemi a na pódiu se převlékali podle období ze své historie, kterému právě vzdávali poctu. Byl to koncert k tanci. Sami členové kapely nejsou vizuálně tak zajímaví, aby stálo zato na ně během koncertu zarputile hledět.

A tak se večer ve Fóru Karlín opřel o melodičnost písniček, slušný zpěv a především o čitelný zvuk a jasný rytmus. Bylo to v podstatě malé setkání v tanečním klubu v osmdesátých letech. Tam totiž ve své podobě písničky Pet Shop Boys patří.

Nestalo se nic neočekávaného. Byl to stabilní koncert kapely, která už to nejdůležitější dávno řekla, ale pořád ještě nahrává poměrně slušné desky a má solidní fanouškovskou základnu.