ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28694 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Michael Bublé zpíval coververze a bavil

0 jsk 25.1.2014

Kanadský zpěvák Michael Bublé se v pátek večer představil poprvé v Praze. Do O2 Areny se na něho přišlo podívat na sedm tisíc diváků, kteří během koncertu měli sedět. Několikrát nicméně ze svých nepohodlných židlí povstali, protože je k tomu zpěvák buď vybídl, anebo právě zpíval písničku, při které se chtěli pohupovat v bocích.

Téměř dvě hodiny servíroval osmatřicetiletý Bublé skladby ze svých alb, kterých celosvětově prodal více než dvacet miliónů. Většinu tvořily coververze swingových a popových klasik, ať už byly převzaté z repertoáru Nata Kinga Colea, Bee Gees, The Jackson 5, Artura Alexandera nebo také Beatles. Zbytek tvořily písně, které poprvé zpíval právě Bublé, a nutno dodat, že se vedle slavných coververzí povětšinou trochu krčily.

Celá Bublého popularita je totiž postavena na tom, že především přezpívává standardy. O to víc je snaha napsat nebo si nechat napsat původní písničky chvályhodná. Například taková Close Your Eyes je vcelku povedená.

Koncert byl ale posunut do vyšších zábavných sfér. Během toho pražského Bublé s chutí komunikoval s diváky a v mnoha případech byl až osobní. Vyfotografoval se s fanynkou, která měla narozeniny, pohovořil s jinou z první řady, a když procházel uličkou k menšímu pódiu na druhé straně haly, dotýkal se natažených rukou fanoušků.

Na malém pódiu zazpíval čtyři popové klasiky v doprovodu Naturally 7, americké vokální skupiny, která se na začátku večera ujala role předkapely a byla minimálně pozoruhodná.

Pak ještě spadly na diváky konfety ve tvaru srdíčka, ti pozornější si všimli Bublého manželky a malého potomka v prostoru pro zvukaře a úplně nakonec zazpíval Kanaďan bez mikrofonu a prokázal, že sice nemá hlas bůhvíjak zajímavý, ale má ho silný.