ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11412 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Manic Street Preachers tradičně spolehliví

0 jsk 14.5.2014

Je dobře, že se koncerty velšské skupiny Manic Street Preachers v posledních několika letech přestěhovaly pravidelně i na česká pódia. Ve středu večer se další uskutečnil opět v pražské Lucerně, stejně jako předloni. Sál byl plný a kapela se rozhodla, že vedle starších hitů bude také propagovat ty, které vydá 7. července na svém novém albu Futurology.

Zahrála z něho dvě skladby a naznačila, že se po vydání loňského počinu Rewind The Film vrací k písničkovější formě. V Europa Geht Durch Mich zněl z reproduktorů hlas německé herečky Niny Hossové, která skladbu s Jamesem Deanem Bradfieldem zpívá.

Manic Street Preachers v Praze opět prokázali, že jsou v mnoha ohledech spolehlivou kapelou. Jejich písničky jsou natolik silné, že večer naprosto opanovaly, a když se do setlistu dostala nějaká, která nemá onu hitovou jiskřivost, byl to zpěvák Bradfield, který jí dal svým hlasem úchvatnou energii.

Možná byli tentokrát Manic Street Preachers trochu unavení a na pódiu nepůsobili tak jistým dojmem. Jejich čeští diváci jim ale pomáhali, jak to jenom šlo. I proto to byl velice zdařilý a příjemný večer.

jsk