ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8226 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Lady Gaga plnila představu o velké show

0 jsk 6.10.2014

V neděli večer se v pražské O2 areně podruhé představila americká popová superhvězda Lady Gaga. Přišlo na ni poměrně málo diváků, prostor ke stání byl zaplněn sotva ze dvou třetin, ochozy pod střechou haly byly z větší části zavřené. Přesto zpěvačka nabídla moderní popovou podívanou.

Přijela propagovat své loňské album Artpop, což potvrdila třeba jen tím, že z něho zaznělo poměrně dost písniček. K nim Lady Gaga přidala starší hity, a tak se její koncertní program stal komerčně přitažlivý, neboť má oněch světových megahitům v repertoáru hned několik. Objektivně podotkněme, že se týkají spíše prvních dvou alb. Novinka Artpop jich mnoho nepřinesla.

Lady Gaga na pódiu v jedné části koncertu hlavně tančila, ve druhé hlavně zpívala. Obě tyto části bohužel nespojila do celku, a tak pokud zněly na scéně hity a popová moderna opanovala program, šlo spíše jen o její pobrukování do předzpívaných pasáží skladeb. V části koncertu, kde seděla u piána umístěného na velké pódiu vpředu, předvedla, jak skvělou je zpěvačkou.

Právě kvůli tomu zanechal koncert rozpačitý dojem. Lady Gaga je totiž majitelkou silného hlasu. Na koncertě jej však využila a představila pouze zčásti, což ji tak trochu zahání mezi průměrné popové modernisty, jejichž koncert se neobejde bez předtočených linek hudebních ani vokálních.