ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Katy Perry jako holka z cirkusu

0 jsk 23.2.2015

Pondělní první pražský koncert americké zpěvačky Katy Perry se uskutečnil v diváky naplněné O2 areně. Popová hvězda dorazila v rámci svého The Prismatic World Tour, na kterém propaguje především kolekci Prism z roku 2013.

Koncert byl rozdělený na šest částí plus přídavky, v nichž se Katy Perry představovala pokaždé pokud možno v jiné vizuální a koneckonců i vokální podobě. Vyjma akustické části večera, při které zazpívala na molu uprostřed haly tři písničky za doprovodu kapely a akustických nástrojů, ale byla především zpěvačka, které výrazně pomáhá playback, tanečnicí, jež tančí na syntetický groove, pečlivou cvičenkou různých gymnastických prvků a také artistkou, která létala vzduchem nad pódiem zavěšená na lanech a v konstrukci.

Byla to především dynamická podívaná. Katy Perry zazpívala Teenage Dream, Roar, Wide Awake, International Smile, California Gurls a další. Publikum si nadto vcelku užívalo bezmála cirkusové podoby představení, na velkém pódiu mezi tanečníky s radostí hledalo postavu, která patří Katy Perry, a vlastně to všechno byla taková velká diskotéka.

Mnohem přesvědčivější a přirozenější bylo vystoupení předskakující anglické zpěvačky Charli XCX. Přivezla především písně ze své letošní desky Sucker, zpívala naživo, její doprovodná kapela byla složená ze tří hudebnic a její písničky měly ve většině případů nápad, švih a zajímavou melodii. A všechno to byl rozdováděný moderní pop. V O2 areně na Katy Perry co do uměleckého výkonu rozhodně dosáhla.