ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5026 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Karel Gott bodoval na Rock for People na sto procent

1 jsk 5.7.2013

Čtvrtek přinesl na královéhradeckém Rock for People jednu velkou senzaci: vystoupení Karla Gotta. Dosud nikdy neúčinkovala tato česká hudební legenda na nějakém zdejším open air festivalu. V Německu a Rakousku prý ano, doma nikoliv.

Patnáct minut před začátkem vystoupení vyvolávalo dobrých dvacet tisíc diváků jeho jméno. S první skladbou přišlo frenetické přivítání, s dalšími pak totální podpora a společné zpívání.

Když pak Gott po hodině a dvou přídavcích opouštěl publikum, byl naprosto dojatý. Hold od diváků si ale zasloužil. Třeba za to, že ukázal, že mu to stále skvěle zpívá.

Čtvrtek na festivalu přirozeně nebyl jen Gott. Vynikající byly podle očekávání koncerty britských Foals, amerických Queens Of The Stone Age nebo dalších Britů Klaxons. Pakliže byl program třetího dne v předstihu považovaný za silný, ukázalo se to večer jako holá pravda.

Velkým překvapením bylo milé a emotivně silné vystoupení sedmnáctileté Britky Chlöe Howl, která přiznala, že v patnácti letech opustila školu, a když se jí jednou otec zeptal, jak se jí vede ve studiu, prostě mu sdělila, že už školu nenavštěvuje. Hudba pro ni totiž byla jediná možná životní cesta.

Na festivalu je 26 tisíc diváků. V pátek je na programu český den. Zahrají Kabát s big bandem, Tomáš Klus, Pražský výběr nebo Kryštof.

 

Na snímku Karel Gott na Rock for People.