ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28387 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Kabát na Vypichu opět zářil

0 jsk 13.9.2014

Více než šedesát tisíc diváků, jak řekl zpěvák Josef Vojtek přímo z pódia, přišlo v sobotu večer na pražský Vypich, kde velkým koncertem slavila pětadvacet let své existence skupina Kabát. Akce se jmenovala Po čertech velkej koncert 2. Coby malý festiválek ji otevřelo nezáživné vystoupení vítězky soutěže Hlas ČeskoSlovenska Lenky Hrůzové, rozpumpoval ji set dánských D.A.D. a korunovalo skvělé vystoupení teplické rockové legendy. Byl to její letošní jediný koncert v České republice.

Začal trochu překvapivě. Vystoupení, které bylo dokonalé po zvukové i světelné stránce, odstartoval Kabát písničkou Úsměv pana Lloyda. Posléze už ale bloumal všemi svými alby a hrál písně, které se nesporně zapsaly do historie českého rocku. Nejstarší, Máš to už za sebou, byla z prvního alba Má jí motorovou, z poslední desky Banditi di Praga zazněly titulní kousek či Ebenový hole.

Kabát sice nezahrál ani jednu novinku, byť o tom před časem uvažoval, nicméně naservíroval písničky, o nichž lze bezpochyby konstatovat, že se už staly českými rockovými hity. K tomu přidejme pozoruhodný světelný park, několik pyrotechnických efektů a na závěr ohňostroj. To vše korunovalo vystoupení, které se v České republice v takové velikosti a síle uskuteční pouze jednou za čas. A Kabát v tom jede jen jednou za pět let. Před tolika roky totiž na Vypichu slavil své dvacetiny.

jsk

Tagy: ,