ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7297 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Jak rozzářit festival? Pozvěte si Thirty Seconds To Mars

0 jsk 3.7.2013

Rock for People začal sice už v pondělí Večírkem pro nedočkavé, první den velkých koncertů ale následoval v úterý. Do královéhradeckého Festivalparku se podle pořadatelů slétlo necelých dvacet tisíc diváků. Čekalo na ně na dvě stě účinkujících a počasí, které může překvapit. Nádavkem i celá řada zážitkových akcí, bez nichž si lze tento letos devatenáctiletý festival sotva představit.

Hlavní hvězdou byli Thirty Seconds To Mars. Představili se již v úterý v noci, a byl to skvělý zážitek. Jared Leto a spol. dokázali, že dovedou s publikem mistrovsky pracovat. Přes svou filozofii o lásce, míru a porozumění dostali bezmála dvacetitisícový dav do varu. Ten zpíval refrény a chorály s absolutní oddaností, přijímal všechny promluvy Letoa, nadšeně aplaudoval vloženým vystoupením artistů a nakonec se někteří diváci dostali přímo za kapelou na pódium a ostatní si na povel sedli. Jared Leto navíc zpíval v dobré kondici, což byla dobrá zpráva, neboť o jeho koncertním zpěvu nešly příliš dobré reference.

Za pozornost nesporně stál i poctivý a hravý rockový set americké formace Bloc Party. Byl v jednu chvíli přerušen, neboť došlo k poruše na zvuku. Za necelých deset minut ale byla odstraněna a show pokračovala s původním tahem dál.

Amanda Palmer přivezla svéráznou show, expresivní, velmi pocitovou a rockově surovou padesátiminutovku. Divákům na úvod hodila svazek květin a později přidala i hrozen vína. Odměnou jí byl frenetický potlesk.

V úterý se na Rock for People hrálo nejenom na velké Staropramen Stage, ale i na dalších menších pódiích. Počasí bylo slunečné, bez kapky deště. Na rozjezd ideální.