ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16162 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Iron Maiden se vrátili s peckami z osmdesátek

1 jsk 8.6.2014

Loni na konci července při koncertě Iron Maiden na fotbalovém stadionu Slavie v Praze pršelo a koncert to významně poznamenalo. V neděli večer se legenda britské nové vlny heavy metalu vrátila do naší republiky a vystoupila na brněnském Velodromu. Bylo plno a vzduchem tentokrát doznívalo vedro víkendového dne.

Iron Maiden dorazili v rámci turné Maiden England, tedy stejného turné, v jehož rámci se loni představili v Praze. V setlistu, pravda, došlo k několika změnám, v zásadě byly ale kosmetické. Kapela totiž probíhající koncertní sérii zasvěcuje své tvorbě z osmdesátých let, a tak se opět dostaly ke slovu skladby, které psaly metalovou historii – Moonchild, Can I Play With Madness, The Prisoner, 2 Minutes to Midnight, Run To The Hills a další. V podstatě by se dalo říct, že každá písnička tvoří kus mozaiky doby, kdy se nová vlna britského heavy metalu jasně formovala a určovala v podstatě tvář dalším metalovým stylům.

Bruce Dickinson byl na pódiu opět ve svém nasazení divoký, jako při všech koncertech, tři kytaristé se střídali v sólech i riffech tak, aby to bylo spravedlivé, a baskytarista Steve Harris tradičně nechával svůj nástroj promlouvat tak, jako by to byl sólový instrument, který tvar skladeb Iron Maiden diriguje.

Iron Maiden hráli v Brně poprvé. Rozhodně tam zanechali hlubokou rockovou stopu.

jsk