ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4762 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Iron Maiden čelili dešti dobrou dobou

0 jsk 29.7.2013

Předpověď počasí se vyplnila. V pondělí večer dohrála v pražské Synot Tip Ateně britská předkapela Voodoo Six a v pauze na přestavbu se z nebes spustily provazy deště. Zahnaly diváky na tribuny fotbalového stánku Slavie a způsobily drobné zpoždění startu koncertu hlavních hvězd, Iron Maiden.

Britská legenda metalu přijela v rámci již více než rok probíhajícího světového turné Maiden England, aby představila písničky z osmdesátých let, také ze stejnojmenné videokazety z roku 1989, která nedávno vyšla na DVD.

Zaplněná aréna si na úvod vyslechla skladbu Doctor Doctor, kterou si Iron Maiden půjčili od kolegů UFO jako intro, a pak už přišla na řadu Moonchild, úvodní masáž z alba Seventh Son of a Seventh Son z roku 1988. Právě kolem této desky se během večera program nápadně točil, to proto, že zmíněná videokazeta byla pořízena na turné k ní.

Iron Maiden se nicméně poměrně dlouho vyrovnávali s prostorem. Prvních pět skladeb připomínalo zvukový guláš, který se stával přehledným pomalu a postupně. Teprve se skladbou Afraid To Shoot Strangers bylo možné konstatovat, že jednotlivé nástroje pěti muzikantů jsou od sebe jakž takž rozeznatelné.

Bylo to záhodno, neboť britská kapela vybrala do programu skutečné skvosty své historie, a tak došlo na Run To The Hills, Wasted Years, The Trooper, Fear Of The Dark nebo The Number Of The Beast.

Vynikající byl zpěvák Bruce Dickinson. Jen málokdy nechal diváky, aby mu svým sborovým zpěvem pomáhali do té míry, že sám „vypnul“. Jeho party byly poctivé, jeho forma je obdivuhodná.

Iron Maiden čelili dešti skladbami z osmdesátých let, z doby, kdy byli mimořádně silní a kdy vstupovali do hudební historie. Skvělý večer pro pamětníky a skvělá připomínka zlatých časů.