ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5573 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Elton John provětral hlavně své staré hity

0 jsk 18.12.2013

Přestože britský zpěvák Elton John slíbil, že na svém aktuálním turné The Diving Board Tour uvede sdostatek skladeb ze své novinky The Diving Board, nestalo se tak. V programu byly pouze dvě skladby (Oceans Away a Home Again), zbytek tvořily především písničky z první poloviny sedmdesátých let minulého století, tedy doby, kdy si zpěvák a pianista stavěl svým skvělým repertoárem pomník pro časy příští.

Koncert v pražské O2 Areně se uskutečnil ve středu 18. prosince večer, dorazilo na něj asi čtrnáct tisíc diváků, byl vyprodaný, a nabídl sérii sedmadvaceti písniček včetně dvou přídavků. Elton John trůnil u piána a občas od něho vyskočil, aby pozdravil diváky v hale, to když dohrál některé ze skladeb.

Doprovázela ho skupina, která se postarala o to, že všechny instrumenty zněly během koncertu naživo. Výtečné byly vokální party, pod něž se podepsali jak muzikanti, tak čtyři vokalistky s hlasy, o kterých by jeden řekl, že musí být nutně sólové.

Elton John pak sypal jednu pecku za druhou. Candle In The Wind z roku 1974 poslal mezi diváky hned jako třetí, došlo i na skladby Rocket Man, I’m Still Standing a v přídavku na Your Song nebo Crocodile Rock.

Publikum, které bylo nuceno během večera sedět, protože prostor ke stání nebyl k dispozici, pečlivě vnímalo jak rutinní hraní všech zainteresovaných, tak i přirozený náboj, který v sobě skladby mají. Ke konci koncertu se pak část diváků odvážila přiběhnout pod pódium a posledních pět písniček si užít ve stoje.