ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11889 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Druhý den Rock for People ovládli Papa Roach

0 jsk 4.7.2013

Američané Papa Roach se stali nejzajímavější kapelou druhého dne festivalu Rock for People, který probíhá ve Festivalparku v Hradci Králové a potrvá až do páteční noci.

Nemuseli přitom vůbec vystoupit, protože zpěvák Jacoby Shaddix měl problémy s hlasivkami a pár hodin před koncertem to vypadalo, že na pódium raději vůbec nevyleze. Nakonec se ale dal dohromady a spolu s kapelou vystřihl parádní rockový set plný chytlavých písniček a znamenitých, skoro až hardrockových riffů.

Publikum se brzy dostalo do varu, a tak byla jen škoda, že koncert byl z technických důvodů na malou chvíli přerušen. Jistě to byl jeden z dosud nejzajímavějších momentů festivalu.

Pořadatelé zatím hlásí necelých dvacet tisíc diváků, kteří zůstali z prvního dne. Včera si jistě odnesli dobrý dojem třeba z vystoupení kanadských Billy Talent, kteří na kryté Staropramen Stage rozprostřeli sérii svých punkem ovoněných vypalovaček. Jejich blok byl velmi divoký.

Méně agresivně působili na Rock for People Stage Američané The Gaslight Anthems. Jejich punk je už hodně posílený popovou melodičností, což sice řada jejich fanoušků nesla po vydání posledního alba s nevolí, nicméně naživo – jak se ukázalo na Rock for People – to funguje velice dobře.

The Parov Stelat Band přinesli taneční elektroswing a diváky dostali do hypnotického tance jistě proto, že jejich skladby byly poměrně monotónní, zato velmi taneční. Gogol Bordello, v Čechách velice populární, zase roztančili dav svou world music s nádechem gipsy rocku.

Festivalu ve středu přálo počasí. Přestože byla hlášena bouřka, areálu se nakonec vyhnula, takže nepadla ani kapka deště. Možná pár, ale ty byly ryze symbolické.

 

Na snímku Papa Roach

Foto Jakub Deml