ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15959 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Depeche Mode se vrátili, aby potěšili

0 jsk 11.2.2014

Britská skupina Depeche Mode má již řadu let statut „kultovní“. Již v osmdesátých letech totiž ovlivnila tolik muzikantů i posluchačů, že se stala symbolem jednoho stylu, jedné generace, jednoho vkusu. Není podstatné, co se s tím dnes konkrétně všechno pojí. Důležité je, že Depeche Mode fungují, koncertují, nahrávají alba a také zpívají skladby, které jim pomohly stát se ikonami.

Do Prahy přijeli v pondělí večer v poměrně krátké době podruhé za sebou. Loni v červenci vystoupili na fotbalovém stadionu Slavie a byl to jeden z jejich nejlepších koncertů v tomto koutě světa. V pondělí se tomu chtěli přiblížit, ale přece jenom oproti červencovému setu přišli o kus lehkosti.

Možná to bylo tím, že nikdo z kapely neslavil narozeniny (v létě to byl Martin Gore a jeho dvaapadesátka), možná tím, že Gahan měl drobné technické potíže, neboť poměrně dlouho gestikuloval směrem k pódiovým zvukařům a dával jim evidentně najevo, že by se rád slyšel lépe.

Jinak to ale byl v podstatě stejný set jako v létě. Hrály se pecky, hrály se skladby z posledního alba Delta Machine (2013), to všechno na velké pódiu, se dvěma dalšími koncertními muzikanty v sestavě a s projekcemi na velké zadní stěně přímo na pódiu a dvěma zavěšenými nahoře po stranách.

Depeche Mode samozřejmě odešli jako vítězové. Publikum k nim bylo vstřícné od první chvíle a hned při druhé písničce si sedící diváci stoupli. Někteří se sice při dvou písních zpívaných Martinem Gorem do původní polohy vrátili, s Gahanovým návratem na pódium ale opět povstali a vydrželi to až do konce. Tím spíš, když se v tu chvíli koncert lámal do své druhé poloviny a na řadu přicházely právě ty skladby, které Britům pomohly stát se ikonami.