ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5649 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Depeche Mode hráli s radostí

0 jsk 23.7.2013

Úterní večerní koncert britských Depeche Mode možná poznamenaly dvaapadesáté narozeniny Martina Gorea, možná prostě fakt, že tahle britská legenda, která je na hudební scéně dlouhých třiatřicet let, každým dalším vystoupením oslavuje své bytí, a to doslova a dopísmene. Byl to totiž neobyčejně radostný set.

Zatímco se v minulosti muzikanti naživo více drželi charakteristické tajemnosti své hudby, temnoty a ponurosti, tentokrát si s ní mnohem více pohrávali, starším písničkám dávali nový zvuk a nadto během vystoupení vtipkovali s diváky i mezi sebou. David Gahan například přišel po pěvecké části svého kolegy Gorea k němu a pogratuloval mu (publikum to předtím udělalo prostřednictvím natištěné gratulace na papíru drženém nad hlavou a také potlesku).

Propagovalo se především letošní vydařené album Delta Machine, ale hlavně v závěru vystoupení došlo i na takové letité jistoty, jakými jsou A Question of Time, Enjoy the Silence nebo Personal Jesus.

Depeche Mode se představili ve velmi dobré formě. K výše uvedené radosti na pódiu přičtěme třeba i velice jistý zpěv Davida Gahana nebo výtečný výkon celé kapely, který přispěl k tomu, že se starší skladby plynule spojily s těmi novějšími a koncertně hezky zapadly do tvaru, který dnes britská formace předvádí.

Diváci na téměř zaplněném stadionu jásali v podstatě při všech skladbách, zpívali poctivě s kapelou, a když po nich Gahan chtěl, aby to zkusili sami, učinili tak silou naprosto zásadní a rádi.

Pomineme-li technický problém, bylo povedené i vystoupení předskakující skotské synthpopové kapely Chvrches, což naplnilo podmínky povedeného večera.

 

Foto z koncertu Jan Šída