ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16373 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Bon Jovi proti dešti a zimě

0 jsk 24.6.2013

Bon Jovi se narodili ve třiaosmdesátém v New Jersey. To měli napsáno na místě, kde měla přední maska cadillacu v podobě velké scény poznávací značku. Koncertem na fotbalovém stadionu Slavie oslavili v pondělí večer nejenom třicet let existence a novou desku, ale připomněli si také, které skladby dláždily jejich úspěšnou cestu ze vzpomínaného New Jersey do světa a zase zpět.

Jejich aktuální turné se jmenuje Because We Can a jeho koncertní setlist čítá bezmála třicet skladeb. Bon Jovi jejich prostřednictvím připomínají léta osmdesátá, kdy se dostali mladistvým hard rockem do povědomí a pevně se tam usalašili, devadesátá, kdy potvrzovali svou sílu a stali se stadionovou kapelou, i období po roce 2000, kdy vydávali slušná alba s většími rozestupy a brázdili a brázdí svět s repertoárem, jenž jejich umělecký život shrnuje.

Po zahajujících Support Lesbiens, kteří se představili v nové sestavě a dopadli vcelku dobře, bez ostudy a neblahých reakcí, odstartovali Bon Jovi svůj set několik minut po devatenácté hodině písničkou That’s What The Water Made Me. Jon Bon Jovi vstoupil s kytarou neohroženě pod kapky deště, neboť pódium nebylo kryté z celé části a právě místo frontmana bylo pod širým nebem. Zatímco se tedy jeho spoluhráči schovávali pod střechu pódia, on čelil vytrvalému dešti a vždy, když se v textu nějaké skladby slovo „déšť“ objevilo, vzhlédl trochu nakvašeně k nebi.

Program to však neovlivnilo – možná jen kapela trochu spěchala a koncert byl nakonec kratší, než předtím avizovala. Chvílemi se zase zdálo, že některým skladbám takříkajíc těžkl zadek, čili jim scházel švih.

Místo v dubnu se od kapely odpojivšího Richieho Sambory zaujal post hlavního kytaristy Phil X. Další zakládající členové – klávesista David Bryan a bubeník Tico Torres – byli na místě, stejně jako dva doprovodní spoluhráči, kteří obstarali party druhé kytary a baskytary. Kromě Torrese zpívali všichni, takže si Bon Jovi uhájili silnou zbraň v podobě rozjásaných vokálních linek.

Během večera zazněly jak podstatné písně Bad Medicine, You Give Love A Bad Name, It’s My Life, Keep The Faith a další, tak třeba nesinglová Amen. Publikum bylo i přes déšť a zimu spokojené a Bon Jovi si mohli oddechnout, protože dluh navštívit Českou republiku podruhé zlikvidovali.