ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5904 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Black Label Society drhli tu svou

0 jsk 16.6.2014

Fenomenální kytarista Zakk Wylde, který před lety kryl hráčsky i autorsky záda samotnému Ozzymu Osbourneovi, se nyní soustředí pouze na tvorbu svých Black Label Society. Na aktuálním turné k v diskografii kapely devátému studiovému albu Catacombs of the Black Vatican se zastavili v pondělí večer v Praze. Do klubu Roxy na ně dorazil plný počet diváků, čili zhruba tisíc.

Přibyli hlavně milovníci tvrdých metalových riffů, protože ty kapelu zdobí už od roku 1998, kdy v Los Angeles přišla na svět. Základ její albové tvorby, stejně jako poslední desky, tvoří podladěné metalrockové skladby, v nichž hraje prim kytara mistra Wyldea, jeho přidušený hlas a mravenčí práce zbytku kapely. Ten je totiž pro Wyldeovu osobnost nesmírně důležitý, protože v Praze například pasáž v půli koncertu, kdy hrál nekonečně dlouhé kytarové sólo, ukázala, že jeho doménou je hra na kytaru, nicméně skvěle to funguje teprve v souznění s celou kapelou.

Zakk Wylde během hodinu a půl trvajícího vystoupení ale také usedl za klávesové nástroje a odehrál dojemnou In This River. Byl to jeden z nejsilnějších okamžiků vystoupení, neboť za jeho zády visela na plátně podobenka bývalého člena skupiny Pantera Dimebaga Darrella, který byl v prosinci roku 2004 zavražděn.

Pro fanoušky Zakka Wyldea to byl jistě skvělý koncert. Pro příznivce hudby možná trochu stereotypní večer s jedním opravdu dlouhým a nudným kytarovým sólem i slušnými tvrdými peckami.