ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7070 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Alice Cooper v Brně provedl fanoušky strašidelným zámkem

0 Jan Šída 26.7.2013

Výstřední hororový metalista Vincent Furnier, slyšící na válečnické jméno Alice Cooper, byl vždy především vizuálním umělcem. Sázel hlavně na šokantní scénickou show plnou umělé krve, plamenů a komiksového strašení.

Fanoušci, kteří se sjeli v pátek do Kajot Arény v Brně, od něj ani nic jiného ten večer nečekali. Cooperovu show navíc nechtěně uvedl muž, který stál před halou s transparentem Ježíš nebo peklo – tento svět končí. Velké divadlo bylo tedy připraveno.

Alice Cooper své věrné nezklamal. Věděl, co lidé chtějí, a tak jim to prostě bez okolků naservíroval. Nejprve se z výšin snesl ohnivý déšť (jakoby chtěl Cooper proroctví náboženského aktivisty potvrdit), v jehož jiskrách vlály andělsky zlatisté lokny blonďaté kytaristky. Teprve poté nakráčel na scénu sám Mistr. S obvyklým pomalováním očí a v červenočerném obleku. Ale ta vážnost byla jen na oko. Všichni přece věděli, že Alice Cooper předvádí především kabaret a temné divadlo.

Když zpíval House of Fire, nikdo to nebral vážně jako výzvu k podpálení domu. Fanoušci si prostě jen zakřičeli refrén a následovalo další cirkusové číslo. Zpěvák svou show zvládal naprosto rutinérsky a prováděl příznivce šestákovým strašidelným pouťovým zámkem. S noblesou, nadsázkou i grácií zkušeného profesionála. A lidé mu zobali z ruky.

V rudém oparu vypadal Cooper opravdu chvílemi mysticky, ale vždy se z přehnané pózy dokázal vrátit zpět k nadsácze a zábavě.

Temný kabaretiér předvedl v Kajot Aréně své standardní vystoupení. Nevybočovalo z normálu, ani nebylo špatné. Byla v něm kvalita i muzikantská zručnost. A hlavně dobrá zábava. Možná i ten náboženský blouznivec by po takové show prozřel a pochopil, že i peklo může být za jistých okolností vcelku příjemný tyjátr.

Foto z koncertu Jan Šída