ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28851 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Aerodrome se skvělými kapelami

0 jsk 17.6.2014

První letošní pražský rockový festival Aerodrome se uskutečnil na Výstavišti v úterý večer. Kvůli smrti bratra kytaristy Davea Ellefsona se už před časem omluvila americká thrashmetalové legenda Megadeth. Dorazily však čtyři špičkové rockové kapely za zámoří a pořadatelé k nim přidali ještě domácí Hentai Corporation.

Právě ti byli nejpříjemnějším překvapením. Ne že by o síle této alternativní rockové party bylo pochyb, faktem ale je, že koncert na Aerodrome jí opravdu vyšel a ona si v předvedeném výkonu v ničem nezadala s mnohem slavnějšími zahraničními hosty.

Festival otevřela o půl čtvrté odpoledne formace Powerman 5000. Nabídla tvrdé rockové skladby s poměrně výrazným melodickým potenciálem a na rozehřátí to byla kapela k pohledání.

Po Hentai Corporation následoval Rob Zombie s kapelou. Milovník béčkových horrorů se v tom duchu představil divákům. Na pódiu měl několik snímků filmových hororových postav a jeho repertoár nabídl skladby, v nichž se na agresivním kytarovém pozadí dobře vyjímal jeho burácivý hlas.

Limp Bizkit jsou jistota, která fungovala i tentokrát. Zpěvák Fred Durst a jeho kapela sypali jednu numetalovou pecku za druhou a prokládali je připomínkami slavných rockových hitů Závěreční Avenged Sevenfold (na snímku) pak pěti tisícům přítomných diváků nabídli mix těch nejlepších rockových vlivů z posledních třiceti let a skladby, které publikum doprovázelo zpěvem i jásotem. Nechyběly pyrotechnické efekty, dobrý doplněk kvalitních rockových koncertů.

Aerodrome v Praze bude mít své pokračování 8. července na stejném místě. Metallica přijede zahrát skladby, které si čeští fanoušci vybrali v internetovém hlasování. A přiveze i skvělé hosty v čele s Alice In Chains.

jsk