ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16555 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

On-line na PLAY.CZ: Polská zpěvačka Aga Zaryan vystoupí v Jazzu na Hradě

0 Redakce 18.2.2011

První mezinárodní událostí letošního cyklu Jazz na Hradě bude úterní koncert mladé polské zpěvačky Agy Zaryan, v jejíž kapele působí český kytarista David Dorůžka. Na programu jsou jazzové standardy, autorské skladby věnované obětem Varšavského povstání či písně Leonarda Cohena a Krzysztofa Komedy.  V úterý 22. února přednese polská jazzová zpěvačka Aga Zaryan ve Španělském sále průřez svoji hudební kariérou, která vloni vyvrcholila deskou pro vydavatelství Blue Note. Koncert bude výjimečný i tím, žsestavu jako host doplní polský trumpetista Robert Majewski.

Aga Zaryan má za sebou kariéru profesionální tenistky, živila se jako učitelka angličtiny a hudbě se profesionálně věnuje od konce 90. let. Debutové album My Lullaby vydala v roce 2002 s upravenými jazzovými standardy či autorskými písněmi např. na texty básní Williama Blakea.

Následující komorní deska Picking Up The Piece byla natočená v mezinárodním obsazení a v Polsku se zařadila mezi nejprodávanější hudební nosiče roku. Poté se Zaryan začala věnovat historické látce a v roce 2007 vydala symfonické album Umiera Piękno, věnované obětem Varšavského povstání. Deska se zhudebněnými básněmi z doby povstání vznikla u příležitosti otevření Muzea povstání ve Varšavě a její živé koncertní provedení sledovalo několik tisíc posluchačů.

Agu Zaryan v Praze doprovodí dlouholetí spoluhráči. Pianista a skladatel Michał Tokaje a bubeník Łukasz Zyta v minulosti účinkovali na deskách českého kontrabasisty Jaromíra Honzáka, basista Michał Barański zase na albech českého kytaristy Davida Dorůžky, který se Zaryan pravidelně již vystupuje třetím rokem. Během úterního večera zazní jazzové standardy, autorské skladby a písně od Leonarda Cohena nebo polského filmového skladatele Krzysztofa Komedy.

Koncert se koná v rámci pravidelného cyklu Jazz na Hradě a jako tradičně jej zahájí prezident republiky Václav Klaus. 16. března bude cyklus pokračovat vystoupením klavíristy Borise Urbánka a 11. dubna ve Španělském sále vystoupením amerického pianisty McCoye Tynera.

Vstupenky jsou v prodeji v informačním středisku na II. nádvoří Pražského hradu nebo v sítích Bohemia Ticket, Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro a PJ Music.