ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

On-line na PLAY.CZ: Na Pražském hradě zazní mladý jazz a blues

0 Redakce 24.1.2011

Netradiční  spojení virtuózního klavírního tria a bluesové  kapely s převzatým repertoárem nabídne další koncert z cyklu Jazz na Hradě. Ve středu 26. ledna v Nové  galerii vystoupí trio pianisty Martina Brunnera a kapela Private Earthquake kytaristy a zpěváka Lukáše Martinka.

Absolvent pražské Ježkovy konzervatoře Martin Brunner na současné jazzové scéně vyniká nejen jako talentovaný a cílevědomý pianista, ale také jako originální skladatel. Napsal všech devět skladeb svého debutového triového alba Behind The Clouds (2009), na loňském festivalu Bohemia Jazzfest převzal Cenu OSA za nejlepší jazzovou kompozici.  

Brunnerova hudba nezapře inspiraci fenomény posledních dvou dekád, jmenovitě triovými sestavami Brada Mehldaua a Esbjörna Svenssona, narozdíl od exponovanějších českých kapel mladší generace se ale vymezuje vůči introspektivnímu zaměření. Brunner dovede komponovat výrazné a nápadité melodie, které prokládá lyričtějšími skladbami i kompozicemi s bluesovou energií. Na Pražském hradě ho doprovodí basista Martin Kapusník a nový člen tria, vyhledávaný bubeník Tomáš Hobzek.

Druhá část večera bude patřit mladému triu Private Earthquake zpívajícího kytaristy Lukáše Martinka. Martinek je na jednu stranu virtuózní instrumentalista působící v řadě současných rockových sestav (naposledy v projektu Neruda po boku Romana Holého a Matěje Rupperta), zároveň ale důkladně sleduje současné bluesové trendy a inspiruje se u zpívajících kytaristů Robbena Forda nebo Michaela Landaua. Předloni třeba na festivalu Blues Alive důstojně zastoupil tehdy indisponovaného kytaristu Michala Pavlíčka.  

Private Earthquake vystoupí ve složení Lukáš Martinek na kytaru, Václav Vávra na baskytaru a Roman Vícha na bicí, jako host se ke kapele přidá také význačný český hráč na Hammondovy varhany Jan Kořínek.

Koncert se koná v rámci pravidelného cyklu Jazz na Hradě a jako tradičně jej zahájí  prezident republiky Václav Klaus.

Vstupenky jsou v prodeji v informačním středisku na II. nádvoří Pražského hradu nebo v sítích Bohemia Ticket, Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro a PJ Music.

Záznam koncertu