ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18359 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lewd Acts: Hardcore v prázdné komoře

0 Redakce 13.9.2009

Zářijové pondělí a druhý školní týden asi nefrustrují dost na to, aby se někdo vydal za řvoucími muzikanty, zjistil si, že se koncert přesunul z Jelení na strahovskou Sedmičku a přišel si na koleje zaskákat. Tři kapely, pořadatelé a barmani se tak dostali do přesily nad publikem; nakonec dorazilo stěží dvacet platících diváků.

Původně neplánovaná předskupina Young Ones dorazila ze Švédska, pět mladých kluků nesmutnilo; byli vůbec rádi, že se dostali na zahraniční turné, nadšeně proto odehráli šest nebo sedm písniček. Zpěvák si sice postěžoval: „Ve Švédsku je zima pět měsíců a v létě je hnusně a prší. Tahle píseň je o tom, že se chci odstěhovat na jih,“ i tak zbytek opravdu mladých Young Ones neustále poskakoval jak na sportovním tréninku. Švédi hráli průměrný hardcore, který dotahoval skvělý bubeník. Všechny kapely byly ten večer výborně nazvučené, nemuseli jste si vůbec nic domýšlet, bicí správně duněly a kytary řezaly.

Z několika diváků se nakonec vyklubaly i zlaté děti ze Sardinie. Až na baskytaristu, který spíš připomínal bodyguarda nebo vyhazovače, byste je na Italy tipli všechny – nižší postavy, hubení a tmavé vlasy až na jednu výjimku. Frontman Andre vzdáleně připomínal Jacoba Bennona, a to kvůli tetování na krku, to kytarista rovnou nosil pásek od Converge. Gold Kids nehráli tak tvrdě ani rychle, přesto od salemských tvrďáků něco okoukali. A návštěvníci se při jejich vystoupení konečně vzchopili, společně s Andrem pobíhali po klubu a dovolili mu do sebe přátelsky šťouchat. Alespoň na chvilku se zdálo, že na Sedmičce není úplně mrtvo.

Hlavní hvězdou měli být američtí Lewd Acts, kteří přijeli propagovat novou desku Black Eye Blues, kterou jim nahrál Kurt Ballou z Converge (viz Sonar 10). Publikum bylo buď unavené, nebo zaskočené rychlostí a tvrdostí sandiegské čtveřice a téměř nereagovalo. Paradoxně nejvíc fandil hyperaktivní Andre z Gold Kids. Úvod koncertu kopíroval novou desku, po přípravné Know Where To Go následovala úderná hitovka Wide Black Eyes. Řádně potetovaný zpěvák Tyler řval pro pár přihlížejících: „Mám monokly.“ Pak zazněly i písničky ze starších alb a folková hymna o americkém západním pobřeží. Tyler pochválil Prahu a české minerálky a pustil se ještě do několika písniček.

V půl desáté vše skončilo, diváci si za celý večer nevytleskali jediný přídavek a po dlouhé době kapely na Sedmičce nezastavila večerka. Sice vám nikdo nepřekážel ve výhledu, extrémně malá účast koncert ale zabila. Všechny tři skupiny se snažily a neulejvaly se, za pokažený zážitek nemohly.

HONZA ŠVELCH


7. 9. 2009 – Praha, Klub 007