ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenny Kravitz: Zábavný epigon v Praze nezklamal

0 Redakce 21.11.2011

Písněmi ze svého posledního (Black and White America) a prvního alba (Let Love Rule) zarámoval své čtvrté pražské vystoupení multiinstrumentalista Lenny Kravitz. I přes zajímavé efekty na jevišti s trojúhelníkovými projekčními plochami po stranách dokázal, že v jeho tvorbě jde především o muziku jako takovou. Neslyšeli jsme nic nečekaného nebo vyloženě originálního, přesto byl sedmačtyřicetiletý Američan zábavný.

Po rozjezdu obstaraném americkým zpěvákem, skladatelem a producentem Raphaelem Saadiqem a krátké pauze se téměř zaplněná hala, kam si našlo cestu 8000 lidí, dočkala hlavní hvězdy. Pohodově působící nakrátko ostříhaný Kravitz začal řízným rockem  Come On Get It z kritikou vychvalovaného posledního alba a přes starší Always on the Run se rychle dostal ke svému prvnímu megahitu American Woman. V ten okamžik už na místech k sezení stály a tancovaly první skupinky diváků, někteří z nich na nohách vydržřeli celou téměř dvouhodinovou show.

Večer poté přinesl i slabší chvilky, když se Kravitz pustil do povídání, ne vždy obecenstvo reagovalo na výzvu, aby se připojilo ke zpěvu, ale nasazením koncertní tutovky It Ain't Over 'Til It's Over se vše vrátilo do správných kolejí. Rozvlněné davy se dočkaly čtyřech nových písní, stejné množství zaznělo z alba Mama Said. Vydařená byla především skvělou rytmikou vyfutrovaná skladba Stand By My Woman doprovázená vizuálně pestrou projekcí.

V závěru koncertu se Lenny s posluchači nemazlil a sázel jeden vydařený riff za druhým. Po Fly Away a Are You Gonna Go My Way se dobře naladěný Kravitz poprvé rozloučil, ale bylo jasném, že se ještě zdaleka nekončí. První vytleskaný a vydupaný přídavek přinesl zajímavou změnu nálady, když se nadšení diváci dočkali akustické verze I Belong to You. Až poté Lenny představil doprovodnou kapelu a společně vydařený večer zakončili starou dobrou peckou Let Love Rule.

"Je legrační, jak mi rockenrollová hudba pomohla vyjádřit sebe sama. Když se podíváte na všechny desky, tak to jsou kousky času, obrázky mého života," prohlásil před časem Kravitz. Jeho pražský koncert dokázal, že přes neskrývanou všechnu nepůvodnost jeho rockové tvorby není poslech obrázků z jeho života nezajímavou ztrátou času.

15. 11. 2011 O2 arena, Praha

RICHARD WINTER