ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8391 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Labe pro lodě, nebo pro přírodu?

0 Redakce 31.10.2011

Poslední úsek Labe na českém území dosud prochází krajinou bez větších zásahů člověka. Ekologové to vítají, ale loďaři skřípou zuby – kvůli výkyvům vodní hladiny zde velké čluny mohou plout jen po malou část roku. Může se splavnost řeky zlepšit, aniž by příroda trpěla? I o tom bude 31. října další Speciál s Martinem Veselovským.

Diskuse o zajištění stabilní splavnosti řeky Labe se zúčastní Jana Vitnerová ze sdružení Arnika, Petr Jirásek z Fakulty životního prostředí UJEP, severočeský korespondent Sächsische Zeitung Steffen Neumann, generální ředitel ČSPL Milan Raba a generální ředitel Ředitelství vodních cest Jiří Blažek.

Vyplatí se prohloubit koryto řeky a vybudovat plavební stupeň u Děčína? Jaký dopad by splavnění mělo na životní prostředí labských břehů? Spolupracují při rozhodování úřady na české a německé straně?
Speciál Martina Veselovského vysíláme živě z divadelního sálu Domu dětí a mládeže ve Velké hradební 19 v Ústí nad Labem. Přenos sledujte v pondělí 31. října od 17 do 18 hodin.